Založ si blog

Žerie Matovičov volič seno?

Dnes na obed vystúpil pán poslanec Matovič so „zásadným vyhlásením“. Vraj o eurovoľbách…

V čom to jeho vyhlásenie spočívalo? Nuž, v tom, že na základe akejsi zmeny názoru na politiku USA a bezpečnostnú politiku EU sa vraj zásadne spreneveril zneniu programu „strany“ OĽaNO a preto si potrebuje overiť dôveru v svoju osobu zo strany voličov. A že v prípade svojho úspechu vo voľbách mandát poslanca europarlamentu neprevezme, odovzdá ho ďalšiemu zo súpisky kandidátov OĽaNO.

To sa na prvý pohľad zdá byť neuveriteľne ušľachtilý počin. Hlavne pre tých, ktorí by nepoznali takticko-strategické postupy tohto ušľachtilého jedinca (ktorý si, mimochodom, ani v tejto besede neodpustil fekálny slovník).  O čo tu ide?

Jednoduché vysvetlenie: OĽaNO túži mať europoslanca. Pokiaľ budú nominované menej známe tváre, tak celkom vážne hrozí, že poslanec veru nebude. A najznámejšie tváre už obdržali nejaké tie trafiky na župných úradoch a pre eurovoľby tým činom nie sú použiteľné. Pán poslanec Matovič sa teda hrdinsky obetoval a rozhodol sa vlastným xichtom zabezpečiť pre spolustranníkov teplý poslanecký flek.

Matovič to má pekne zrátané. Jeho základným predpokladom je, že volič OĽaNO je trotl, žerie seno a fakt, že hlasovaním za Matoviča volí mačku vo vreci, ho pri jeho intelektuálnej úrovni ani len nenapadne.

Milý volič Igora Matoviča! Naozaj ti nechcem radiť koho máš voliť. Ak chceš voliť Matoviča, tak si ho pokojne voľ. Ale čo myslíš, nebolo by od šéfa partaje, tvojmu srdcu milej, korektnejšie na celú voľbu sa vykašľať a tebe iba odporučiť koho pokladá za najvhodnejšieho kandidáta? Takto ťa postavil do pozície voliča strany ako celku, bez akejkoľvek možnosti vybrať si konkrétne meno. Do pozície voliča, ktorý zahlasuje za človeka, za ktorého by možno v živote nehlasova. Presne do pozície tvora, za akého ťa Matovič pokladá, za konzumenta dehydrovanej celulózy, za trotla z bezduchej masy ultras Spasiteľa Trnavského.

Tiché slovko o potratoch

24.09.2019

Pochod za život vyvolal vášne. Pre mňa osobne vcelku nepochopiteľné, pretože sa domnievam, že o počatom živote by sa mali viesť debaty v trochu inom, zmierlivejšom tóne. K téme potratov sa viac »

Pellegriniho veľký prestup?

19.09.2019

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico - Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 647171x
Priemerná čítanosť článkov: 3142x

Autor blogu