Založ si blog

Žerie Matovičov volič seno?

Dnes na obed vystúpil pán poslanec Matovič so „zásadným vyhlásením“. Vraj o eurovoľbách…

V čom to jeho vyhlásenie spočívalo? Nuž, v tom, že na základe akejsi zmeny názoru na politiku USA a bezpečnostnú politiku EU sa vraj zásadne spreneveril zneniu programu „strany“ OĽaNO a preto si potrebuje overiť dôveru v svoju osobu zo strany voličov. A že v prípade svojho úspechu vo voľbách mandát poslanca europarlamentu neprevezme, odovzdá ho ďalšiemu zo súpisky kandidátov OĽaNO.

To sa na prvý pohľad zdá byť neuveriteľne ušľachtilý počin. Hlavne pre tých, ktorí by nepoznali takticko-strategické postupy tohto ušľachtilého jedinca (ktorý si, mimochodom, ani v tejto besede neodpustil fekálny slovník).  O čo tu ide?

Jednoduché vysvetlenie: OĽaNO túži mať europoslanca. Pokiaľ budú nominované menej známe tváre, tak celkom vážne hrozí, že poslanec veru nebude. A najznámejšie tváre už obdržali nejaké tie trafiky na župných úradoch a pre eurovoľby tým činom nie sú použiteľné. Pán poslanec Matovič sa teda hrdinsky obetoval a rozhodol sa vlastným xichtom zabezpečiť pre spolustranníkov teplý poslanecký flek.

Matovič to má pekne zrátané. Jeho základným predpokladom je, že volič OĽaNO je trotl, žerie seno a fakt, že hlasovaním za Matoviča volí mačku vo vreci, ho pri jeho intelektuálnej úrovni ani len nenapadne.

Milý volič Igora Matoviča! Naozaj ti nechcem radiť koho máš voliť. Ak chceš voliť Matoviča, tak si ho pokojne voľ. Ale čo myslíš, nebolo by od šéfa partaje, tvojmu srdcu milej, korektnejšie na celú voľbu sa vykašľať a tebe iba odporučiť koho pokladá za najvhodnejšieho kandidáta? Takto ťa postavil do pozície voliča strany ako celku, bez akejkoľvek možnosti vybrať si konkrétne meno. Do pozície voliča, ktorý zahlasuje za človeka, za ktorého by možno v živote nehlasova. Presne do pozície tvora, za akého ťa Matovič pokladá, za konzumenta dehydrovanej celulózy, za trotla z bezduchej masy ultras Spasiteľa Trnavského.

O čipoch ukrytých vo vakcínach

22.01.2021

Vakcinácia proti Covidu sa rozbehla. Sprevádzajú ju mnohé zvláštne tvrdenia týkajúce sa predovšetkým jej negatívnych účinkov. Najzaujímavejším z nich je informácia o čipovaní obyvateľstva. Kto by úplnou náhodou nevedel o čo ide – pod označením „čip“ je myslené malé elektronické zariadenie umiestnené do tela, ktoré nesie informáciu o svojom [...]

Slovo o papalášoch

28.12.2020

Vyhláška Ústavu verejného zdravotníctva č. 67 je tragikomickým príbehom. Pán Mikas sa ňou z pozície odborníka s titulmi pred menom i za menom kvalifikoval za „akoby člena OĽaNO“. A na to nepotrebuje žiadny titul, ba ani vzdelanie a inteligenciu. Stačí slepo plniť rozkazy svojho guru a povoliť infekčným poslancom hlasovať v parlamente… Pán Mikas si však [...]

P(odp)ásová výroba kriminálnikov

21.12.2020

Roztočili sa Božie mlyny, aktivizovali sa Judáši. A do basy, pardón, do väzby, putovalo niekoľko desiatok ľudí. Vraj preto, že polícia má rozviazané ruky a že pozorne načúva spevu kajúcnikov… Ja by som však spevu kajúcnikov príliš neveril, ich intonácia sa zdá byť príliš často falošná nielen môjmu fajnovému uchu. Je zaujímavé, že o naozaj vážnych [...]

Očistec, špecializovaný súd, Pezinok, polícia, Gašpar,

Súd rozhoduje o väzbe pre žilinskú sudkyňu Kyselovú

23.01.2021 10:51

Obvinená mala od februára 2015 do augusta 2019 za peňažné úplatky rozhodovať trestné veci na súde v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.

test, covid, testovanie

Pribudlo 71 úmrtí na Covid, pozitivita PCR testov výrazne klesla

23.01.2021 10:29

Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2 741 osôb, celkovo sa uzdravilo už viac ako 186-tisíc nakazených.

Alexej Navaľný

Po celom Rusku sa konajú protesty na podporu Navaľného, polícia zatkla desiatky osôb

23.01.2021 09:57

Akcie na podporu Navaľného sa očakávaj aj v takmer 50 mestách po celom svete.

Monika Jankovská, súd

Prokurátor o Jankovskej: Spolupracuje, ale málo

23.01.2021 07:44

Za mrežami je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská už takmer rok. Zatiaľ tam aj zostane.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 275
Celková čítanosť: 1297832x
Priemerná čítanosť článkov: 4719x

Autor blogu