Kauza: Trápnučké udanie

Motto: Shit happens!                                                                                          (Forrest Gump)

A je to tu! Trestné oznámenie za hanobiaci výrok – ktosi vraj o komsi povedal že je (citujem) „trápnučký fašista“. Nebudem zbytočne chodiť okolo horúcej kaše a rovno prezradím to, čo je už dávno verejne známe: ide o žalobu europoslanca Richarda Sulíka na novinára Michala Havrana za jeho status na Facebooku.

Nuž, takýchto trestných oznámení, ba aj žalôb a súdov sme si už užili neúrekom. Niektorí sa z nich dokonca možno aj poučili, predovšetkým tí, ktorí platili mnohodesaťtisícové odškodné JUDr. Harabínovi za újmu na cti a povesti. Ale poučil sa i premiér, pretože zistil, že žalovať dakoho za karikatúru je nezmysel – aj keby súd s karikaturistom Shootym rovno vyhral, čo sa nestalo. Karikatúra totiž zanedlho vyšumí z hlavy, ale jej pripomínanie počas dlhých rokov je pre karikovaného oveľa bolestivejšie.

A práve zo sporu Fico – Shooty sa mohol Sulík poučiť, veď múdry sa učí na cudzích chybách. Ale nie, on potrebuje aby sa nikým nepovšimnutý facebookový status dostal do širokého povedomia verejnosti. Asi veľmi túži aby popri jeho príslovečnom vesmírnom prde, držbalóniku a raňajkách u Kočnera zľudovel aj prívlastok „trápnučký“.

Ak mám však byť úprimný, tak Sulíkovi v tomto prípade dokonca prajem v súdnom spore víťazstvo a trápnučkú náhradu 10 000 evráčov, vraj sa z nich bude tešiť charita. Pretože by podľa všetkého nasledovala záľaha trestných oznámení na SaS a OĽaNO za ich výroky o zlodejoch, mafiánoch, poskokoch oligarchov, za smradľavých skunkov a ešte za mnohé-premnohé výroky, na ktorých výpočet je tento blog primalý.

Sneh!

07.01.2026

Malý sneh pre ľudstvo, obrovská kalamita pre Bratislavčana! Foto: auto blogu © spozabukakuk

Svet naruby, rozprávka naruby

29.12.2025

Čas vianočný a novoročný, čas rozprávkový. Lenže doba je prevrátená naruby – a taká istá, dobe zodpovedajúca, je aj rozprávka. Kde bolo, tam bolo, no niekde určite bolo, možno v krajine nepostihnutej klimatickou zmenou. Janko a Marienka, súrodenci vo veku pubertálneho vzdoru voči autoritám a voči rodičom obzvlášť, zdrhli z domu a hybaj do lesa. Lesisko to bolo [...]

Vianočná

25.12.2025

Viáá-nóó-céé, patríme k sebe Komu nešibalo, tomu už (censored)! Je ti zima, dievčatko? Ho, hó! Zmrzneš zakrátko! Keď vydržíš nepapať, uvidíš zlaté prasiatko. Reklamy lákajú, svetielka si svietia, vo vresku konzumu tíško plače dieťa. © spozabukakuk

HZS / Záchranári / Záchranná akcia /

Horskí záchranári v Kremnických vrchoch pomáhali deväťročnej bežkárke

17.01.2026 19:13

Na Skalke museli zasahovať aj pri úraze, ktorý si na bežeckom štadióne spôsobila 34-ročná žena.

Mario Draghi

Mario Draghi získa Cenu Karola Veľkého za zásluhy o európsku jednotu

17.01.2026 19:05

Správna rada ocenila 78-ročného Draghiho za to, že „s cieľavedomosťou a neochvejným odhodlaním dosiahol veľké veci pre Európu“.

Leyenová Mercosur

EÚ a Mercosur po 25 rokoch rokovaní podpísali obchodnú dohodu

17.01.2026 18:45

Proti dohode sú tisíce európskych poľnohospodárov a obávajú sa prílevu lacnejších juhoamerických produktov.

Donald Trump

Trump tvrdo udrel: Kvôli Grónsku zavádza od februára desaťpercentné clo pre osem európskych krajín

17.01.2026 17:45, aktualizované: 18:10

Clo bude podľa neho v platnosti, kým sa Spojeným štátom nepodarí uzavrieť dohodu o kúpe tohto arktického ostrova.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 398
Celková čítanosť: 2116342x
Priemerná čítanosť článkov: 5317x

Autor blogu