Transparentne s Transparency

Milá Transparency International Slovakia!

Dovoľujem si ťa osloviť v mene nás, dane platiacich voličov. Dočítal som sa dnes v mienkotvornom denníku, že dvaja ústavní činitelia sa nezúčastnili na recepcii poriadanej pri príležitosti udeľovania štátnych vyznamenaní k štátnemu sviatku vzniku Slovenskej republiky.

Tento samotný fakt ma však príliš nevzrušuje, možno len neboli hladní. Alebo nechceli ujedať ostatným, prípadne chceli šetriť prostriedky  poctivo platiacich daňových poplatníkov. A práve tu sme pri jadre veci, milá Transparency! Toto je okolnosť, ktorá ťa v nedávnej minulosti zaujímala a dozaista ťa zaujíma i dnes.

Rád by som sa teda, milá Transparency, dozvedel, koľko stála táto recepcia, či sa dodávateľ a organizátor všetkých jej náležitostí vyberal niektorým z výberových konaní, alebo či bol pre jeho výber uskutočnený aspoň triviálny prieskum trhu. A ešte aj koľko stála jedna porcia, prípadne koľko chodov sa podávalo a čo také dobré tam vyznamenaní popíjali.

Myslím si, milá Transparency, že keď si už prevetrala recepciu usporiadanú predsedom NR SR i podujatia MZV SR, tak si podobnú rekognoskáciu a publicitu zaslúži i akt s účasťou prezidenta SR. Možno i s odôvodnením prečo bola tá recepcia nutná a že či nestačila len tlačová beseda spojená s podávaním párkov s horčicou.

Ďakujem ti vopred, milá Transparency, za úsilie, ktoré budeš tomuto podnetu venovať. A tajne dúfam, že sa týmto svojim oznámením zaradím do zástupu obdivovaných udavačov vlastencov, ktorého aktuálnym lídrom je napriek nízkemu veku populárna štátna exradkyňa.

Sulík, vráť sa!

09.03.2026

Nie, nie som fanúšikom Richarda Sulíka, ako by snáď mohlo vyplývať z titulku. Je to reakcia na závery kongresu strany SaS, ktorá Sulíka výraznou väčšinou hlasov prítomných delegátov odmietla zaradiť na zoznam kandidátov pre budúce parlamentné voľby. Popri Sulíkovi utrpela osobné fiasko aj jeho verná súputníčka pani poslankyňa Bittó Cigániková, ktorá bola [...]

Sneh!

07.01.2026

Malý sneh pre ľudstvo, obrovská kalamita pre Bratislavčana! Foto: auto blogu © spozabukakuk

Svet naruby, rozprávka naruby

29.12.2025

Čas vianočný a novoročný, čas rozprávkový. Lenže doba je prevrátená naruby – a taká istá, dobe zodpovedajúca, je aj rozprávka. Kde bolo, tam bolo, no niekde určite bolo, možno v krajine nepostihnutej klimatickou zmenou. Janko a Marienka, súrodenci vo veku pubertálneho vzdoru voči autoritám a voči rodičom obzvlášť, zdrhli z domu a hybaj do lesa. Lesisko to bolo [...]

Magyar, Orbán

Orbán šíril strach, Magyar bol pohotový. V štúdiu ta3 o tom, aké boli maďarské voľby

12.04.2026 21:38

Diskusia o tom, prečo a ako viedli kampaň strana Fidesz a Tisza.

Magyar

Analytik sa krátko po maďarských voľbách nemýlil. Orbán uznal porážku

12.04.2026 20:19, aktualizované: 21:29

Voľby v Maďarsku sa skončili. Vyhrala ich opozičná strana Tisza Pétera Magyara. Po 16 rokoch pri moci končí Fidesz premiéra Viktora Orbána.

Hlasovací lístok, maďarské voľby

ONLINE: Drvivé víťazstvo opozície. Tisza dosiahla ústavnú väčšinu, Orbán zablahoželal Magyarovi

12.04.2026 19:30, aktualizované: 21:26

Volebná účasť dosiahla 77,80 percenta, čo potvrdzuje mimoriadne vysoký záujem voličov o tieto voľby.

vetroň

Pri zrážke dvoch vetroňov vo Veľkej Fatre zahynul poľský pilot

12.04.2026 18:57

V jednom z vetroňov sa nachádzal občan Poľskej republiky a občan Českej republiky.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 2142198x
Priemerná čítanosť článkov: 5369x

Autor blogu