Založ si blog

#AllForVietnamec!

Chceme predčasné voľby! Ale až po prázdninách… Tak sa dá vykladať najnovšia iniciatíva tých, ktorí o sebe prehlasujú, že sú nielen slušní, ale že sú dokonca slušné Slovensko. Na september si zabeštelovali námestia v stolici Slovenska a aj v iných mestách našej domoviny, aby prejavili svoj postoj k únosu Vietnamca. Z Nemecka – a vraj naším vládnym špeciálom, aj keď doteraz to nik nepotvrdil. Okrem Tódovej.

V poriadku, nech si zvoláva protestné zhromaždenie kto chce a kto na to má mentálne, ľudské a finančné zdroje. Ale mal by ho zvolávať v zodpovedajúcom čase a zo zodpovedajúcich dôvodov. Ak totiž chce slušné, alebo aj neslušné Slovensko váľať vládu, tak by to malo robiť až vtedy, keď budú dôvody na váľanie jasné a nespochybniteľné. Teda keď bude prípad jasne vyšetrený a na zodpovedných vinníkov ukáže prstom kompetentný orgán, nie Denník N a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A času prázdnin sa treba aj tak vyhnúť širokým oblúkom, pretože vtedy sa nedá vypočítavo spoľahnúť na masovú účasť študentov.

No a ak chce slušné Slovensko slušne protestovať, tak by to malo robiť aj v mene slušnej idey alebo symbolu. Povedzme si ale úprimne: je takým slušným maskotom Vietnamec, ktorý zdefraudoval 130 miliónov dolárov?

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Mount Everest / Nepál / hory /

V Nepále zomrel najmenší muž na svete: meral 67 centimetrov

17.01.2020 23:16

Nepálec podľahol zápalu pľúc v meste Pokhara, asi 200 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde žil so svojimi rodičmi.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie

Takmer polovica mileniálov verí, že zažije tretiu svetovú vojnu

17.01.2020 22:43

Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil Medzinárodný výbor Červeného kríža.

požiar Bratislava, Mozartova 27

Hrozivý požiar v Bratislave zvládli ľudia aj hasiči

17.01.2020 22:02

Po prešovskej tragédii, pri ktorej výbuch plynu rozmetal panelák a zanechal osem obetí, sú ľudia opatrnejší a pozornejší. Ukázalo sa to aj pri požiari v Bratislave.

Občianska garda

Španielsku Občiansku gardu bude prvýkrát v histórii viesť žena

17.01.2020 21:59

Gámezová sa stala prvou ženou v tejto funkcii v 175-ročnej histórii Občianskej gardy (Guardia Civil).

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 726203x
Priemerná čítanosť článkov: 3331x

Autor blogu