Založ si blog

#AllForVietnamec!

Chceme predčasné voľby! Ale až po prázdninách… Tak sa dá vykladať najnovšia iniciatíva tých, ktorí o sebe prehlasujú, že sú nielen slušní, ale že sú dokonca slušné Slovensko. Na september si zabeštelovali námestia v stolici Slovenska a aj v iných mestách našej domoviny, aby prejavili svoj postoj k únosu Vietnamca. Z Nemecka – a vraj naším vládnym špeciálom, aj keď doteraz to nik nepotvrdil. Okrem Tódovej.

V poriadku, nech si zvoláva protestné zhromaždenie kto chce a kto na to má mentálne, ľudské a finančné zdroje. Ale mal by ho zvolávať v zodpovedajúcom čase a zo zodpovedajúcich dôvodov. Ak totiž chce slušné, alebo aj neslušné Slovensko váľať vládu, tak by to malo robiť až vtedy, keď budú dôvody na váľanie jasné a nespochybniteľné. Teda keď bude prípad jasne vyšetrený a na zodpovedných vinníkov ukáže prstom kompetentný orgán, nie Denník N a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A času prázdnin sa treba aj tak vyhnúť širokým oblúkom, pretože vtedy sa nedá vypočítavo spoľahnúť na masovú účasť študentov.

No a ak chce slušné Slovensko slušne protestovať, tak by to malo robiť aj v mene slušnej idey alebo symbolu. Povedzme si ale úprimne: je takým slušným maskotom Vietnamec, ktorý zdefraudoval 130 miliónov dolárov?

Tiché slovko o potratoch

24.09.2019

Pochod za život vyvolal vášne. Pre mňa osobne vcelku nepochopiteľné, pretože sa domnievam, že o počatom živote by sa mali viesť debaty v trochu inom, zmierlivejšom tóne. K téme potratov sa viac »

Pellegriniho veľký prestup?

19.09.2019

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico - Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34, aktualizované: 22:19

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 647273x
Priemerná čítanosť článkov: 3142x

Autor blogu