August 1968 vo verzii prezidenta Kisku

Neviem prečo si stále a dookola pripomíname nešťastné udalosti našich dejín. Trebárs aktuálne 50. výročie vpádu spojeneckých vojsk do Československa. Ktovie, možno preto, aby sme si svoju ukrivdenú traumu prehlbovali. Možno by sme mali začať oslavovať aj Mníchov 1938, zanedlho to bude 80 rokov…

Ale odbočil som od témy. K udalostiam roka 1968 sa už asi vyjadril každý. Vrátane hlavy nášho mafiánskeho štátu (to sú slová priamo vyslovené tou hlavou). Ako si teda pán prezident uctil guľaté výročie? Nuž, zahovoril si na podvečer 21.augusta termín v RTVS a uctil si občanov Slovenska prejavom. Síce kratučkým, no bezo zvyšku vyplneným neuveriteľným množstvom fráz a floskúl. No dobre, všetci raz za čas kecáme a ak nemáme čo povedať, tak slová balíme do balastu. Stane sa – no u pána prezidenta sme na to už akosi zvyknutí.

Zvyknutí sme však i na to, že pán prezident zvykne dovolenkovať v čase i nečase. Dovolím si preto dedukovať: pán prezident si aj 50. výročie okupácie Československa uctil nejakou tou dovolenkou. 

Že prečo dovolenka? Odpoveď je jednoduchá, v oficiálnom programe pána prezidenta nie je od 2. augusta uvedený absolútne žiadny program, dokonca ani pracovná cesta do Tatier, prešovského samosprávneho kraja, ba ani do iného blízkeho okolia Popradu. Žiadne kladenie vencov k tomu alebo tamtomu pamätníku. Namiesto toho nám bol predhodený prejav, ktorý bol s veľkou pompou ohlasovaný mainsteamom niekoľko dní vopred. A aj nahrávaný bol niekoľko dní dopredu… Pán prezident si nedal ani tú námahu, aby predniesol prejav občanom naživo. Nuž, občania mafiánskeho štátu si od prezidenta mafiánskeho štátu nič iné ani nezaslúžia.

Doplnené o 13:27
Zdá sa, že dedukovať nebolo treba. Úvahy o dovolenke potvrdzuje (bulvárnejší) článok na pluske. Za informáciu ďakujem jasamaty.

Fico v Moskve, Fico v Kyjeve

02.05.2026

Oj, ako sa len nabudili progresívci! Dôvodom bol čerstvý Ficov telefonát so Zelenským a oznámenie o ich budúcom stretnutí v Jerevane a v Kyjeve. A o čom bolo inteligentné skučanie agresívnych progresívcov? Vraj je Fico zbabelec a po strate spojenca Orbána ide do Kyjeva kolenačky. Niežetak, milí naivní šimečkoidi, matovičoidi, gröhlingoidi, prípadne naďoidi. Nič ste [...]

Zabásli básnika

30.04.2026

Odkážte grófovi, že na horách ohne horia, lúčil sa básnik so súdom keď zistil, že bude v base Leopoldovskej jedenadvadsť rokov perie párať a papierové sáčky lepiť. Nuž, tak to chodí, keď streľbou do ľudí poet supluje poéziu. Pri svojej poetickej rozlúčke so slobodou však najvyšším súdom odobrený terorista pozabudol na tvrdé historické fakty. Na horách ohne [...]

Sulík, vráť sa!

09.03.2026

Nie, nie som fanúšikom Richarda Sulíka, ako by snáď mohlo vyplývať z titulku. Je to reakcia na závery kongresu strany SaS, ktorá Sulíka výraznou väčšinou hlasov prítomných delegátov odmietla zaradiť na zoznam kandidátov pre budúce parlamentné voľby. Popri Sulíkovi utrpela osobné fiasko aj jeho verná súpútnička pani poslankyňa Bittó Cigániková, ktorá bola [...]

Rastislav Trnka

Trnka ide do boja o tretie funkčné obdobie. Kampaň stavia na raste kraja

01.06.2026 14:12, aktualizované: 14:16

Kampaň bude viesť so sloganom „S Rasťom kraj rastie“.

študentka, vysoké školy, žiačka, prihlášky

Rodičia a žiaci majú problémy so zobrazením výsledkov prijímačiek v ePrihláškach

01.06.2026 14:00

Počas pondelka sa mali rodičia a žiaci dozvedieť kompletné výsledky prijímacích konaní na stredné školy.

vojna na Ukrajine

Experti rozobrali ruský Orešnik. Forenzná analýza odhalila nepríjemný detail

01.06.2026 14:00

Experti sa pozreli do útrob Orešnika.

Hodiny hrôzy pod zemou: Jaskyniar uviazol v hĺbke 120 metrov, zachraňovalo ho vyše 50 ľudí

01.06.2026 13:46

Záchranári muža najprv ošetrili priamo v jaskyni, následne ho na nosidlách vytiahli z podzemia a previezli do nemocnice.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 401
Celková čítanosť: 2170572x
Priemerná čítanosť článkov: 5413x

Autor blogu