Založ si blog

O cigánočkách a opičkách

Motto: “Zlodej zaprdený, za toto ti raz šľahnem jednu po papuli, keď sa s tebou stretnem sám zoči-voči.”
Igor Matovič, poslanec NR SR za stranu OĽaNO

Slúži nám ešte pamäť? Slová tvoriace motto tohto blogu sú reakciou pána poslanca na to, že Andrej Danko označil kohosi za cigánočku. On síce žiadne meno nevyslovil, no k cigánočke sa okamžite prihlásila pani Ďuriš Nicholsonová a identifikovali ju i všetci jej kolegovia z opozičných parlamentných lavíc.

A bolo že to rečí! O hanobení rasy, národa a presvedčenia, o hrubej urážke ženského pohlavia, o vulgarite a arogancii. Médiá si na tom neuveriteľne zgustli, opozícia tiež. OK, stalo sa.

No včera a dnes sa stalo čosi veľmi podobné. Pán poslanec Matovič označil štátnu tajomníčku Ministerstva spravodlivosti SR za opičku. Citujem: “Opička kľud, skončíš v base.”  Opička sa ušla aj premiérovi, no u chlapov sa to možno až tak neberie – aj keď šéfujú vláde: „Peter Pellegrini len potvrdil, že je Ficovou opičkou.“

Zaujímavé na celej veci je, že nik proti opičkám neprotestuje. Ani opozícia, ani médiá. Teraz to už asi je v poriadku, veď sa to týka ženy zo Smeru a tam sa o chrapúnstve, vulgarite a arogancii baviť nebudeme. Alebo nechceme…

Na záver si dovolím pánu Matovičovi prisľúbiť presne to isté, čo on sľuboval Andrejovi Dankovi, mimochodom predsedovi parlamentu. Aj keď na stretnutie s ním zoči-voči nemám ani chuť, ani žalúdok:

“Zlodej zaprdený, za toto ti raz šľahnem jednu po papuli, keď sa s tebou stretnem sám zoči-voči.”

 

Tiché slovko o potratoch

24.09.2019

Pochod za život vyvolal vášne. Pre mňa osobne vcelku nepochopiteľné, pretože sa domnievam, že o počatom živote by sa mali viesť debaty v trochu inom, zmierlivejšom tóne. K téme potratov sa viac »

Pellegriniho veľký prestup?

19.09.2019

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico - Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 647099x
Priemerná čítanosť článkov: 3141x

Autor blogu