Založ si blog

O cigánočkách a opičkách

Motto: “Zlodej zaprdený, za toto ti raz šľahnem jednu po papuli, keď sa s tebou stretnem sám zoči-voči.”
Igor Matovič, poslanec NR SR za stranu OĽaNO

Slúži nám ešte pamäť? Slová tvoriace motto tohto blogu sú reakciou pána poslanca na to, že Andrej Danko označil kohosi za cigánočku. On síce žiadne meno nevyslovil, no k cigánočke sa okamžite prihlásila pani Ďuriš Nicholsonová a identifikovali ju i všetci jej kolegovia z opozičných parlamentných lavíc.

A bolo že to rečí! O hanobení rasy, národa a presvedčenia, o hrubej urážke ženského pohlavia, o vulgarite a arogancii. Médiá si na tom neuveriteľne zgustli, opozícia tiež. OK, stalo sa.

No včera a dnes sa stalo čosi veľmi podobné. Pán poslanec Matovič označil štátnu tajomníčku Ministerstva spravodlivosti SR za opičku. Citujem: “Opička kľud, skončíš v base.”  Opička sa ušla aj premiérovi, no u chlapov sa to možno až tak neberie – aj keď šéfujú vláde: „Peter Pellegrini len potvrdil, že je Ficovou opičkou.“

Zaujímavé na celej veci je, že nik proti opičkám neprotestuje. Ani opozícia, ani médiá. Teraz to už asi je v poriadku, veď sa to týka ženy zo Smeru a tam sa o chrapúnstve, vulgarite a arogancii baviť nebudeme. Alebo nechceme…

Na záver si dovolím pánu Matovičovi prisľúbiť presne to isté, čo on sľuboval Andrejovi Dankovi, mimochodom predsedovi parlamentu. Aj keď na stretnutie s ním zoči-voči nemám ani chuť, ani žalúdok:

“Zlodej zaprdený, za toto ti raz šľahnem jednu po papuli, keď sa s tebou stretnem sám zoči-voči.”

 

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Mount Everest / Nepál / hory /

V Nepále zomrel najmenší muž na svete: meral 67 centimetrov

17.01.2020 23:16

Nepálec podľahol zápalu pľúc v meste Pokhara, asi 200 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde žil so svojimi rodičmi.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie

Takmer polovica mileniálov verí, že zažije tretiu svetovú vojnu

17.01.2020 22:43

Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil Medzinárodný výbor Červeného kríža.

požiar Bratislava, Mozartova 27

Hrozivý požiar v Bratislave zvládli ľudia aj hasiči

17.01.2020 22:02

Po prešovskej tragédii, pri ktorej výbuch plynu rozmetal panelák a zanechal osem obetí, sú ľudia opatrnejší a pozornejší. Ukázalo sa to aj pri požiari v Bratislave.

Občianska garda

Španielsku Občiansku gardu bude prvýkrát v histórii viesť žena

17.01.2020 21:59

Gámezová sa stala prvou ženou v tejto funkcii v 175-ročnej histórii Občianskej gardy (Guardia Civil).

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 726025x
Priemerná čítanosť článkov: 3330x

Autor blogu