Založ si blog

Kočnerovské rázcestie pani prezidentky

Plné médiá Kočnera, kto sa k nemu nevyjadril, nech sa postaví do zástupu pred kanceláriou súdruha Žinčicu. Vyjadrenia plebsu síce majú váhu a význam „vesmírneho prdu“, no vyjadrila sa i pani prezidentka. A to je predsa len vyššia váhová kategória (čím vôbec nenarážam na jej telesné parametre, božechráň!).

Pani prezidentka sa vyjadrila ku komunikácii štátnej tajomníčky Jankovskej s Kočnerom. Verejnosti sú z tejto komunikácie známe dva protichodné údaje: vraj ide o tisíc správ (ako píše Denník N), a že to nie je pravda (ako tvrdí štátna tajomníčka). No a pani prezidentka rozhodla, že pravdu má Denník N a že pani štátna tajomníčka by si mohla a mala zbaliť kufre. Tu by asi bolo vhodné poznamenať, že menovanie a odvolávanie štátnych tajomníkov je v kompetencii vlády SR, nie prezidenta.

V kompetencii prezidenta je však menovanie veľvyslancov. Dnes pani prezidentka vymenoval niekoľkých, pre Argentínu, SAE a Izrael. Nás bude z trojice novovymenovaných veľvyslancov zaujímať predovšetkým Michal Kováč mladší.

Áno, je to presne ten istý Michal Kováč mladší, ktorý bol v deväťdesiatych rokoch popoťahovaný za kauzu Technopol, ten istý Michal Kováč mladší, ktorý bol krátko na to popotiahnutý za rakúsku hranicu, ten istý Michal Kováč mladší, ktorý mal byť súdený na nemeckom súde. Z čoho však zišlo, keďže medzičasom jeho otec, Michal Kováč starší, vtedajší prezident SR, jeho skutky omilostil. No a popri svojom vydarenom synkovi omilostil aj koho? Nuž, asi to takmer všetci vedia, no pre istou to napíšem:

Prezident Michal Kováč omilostil spoločne so svojím synom aj jeho spolupáchateľa Mariána Kočnera. Dodávam, že prezidentská milosť sa udeľuje páchateľom trestného činu alebo trestne stíhaným osobám.

Čas beží, nepostojí. Neslávne Mečiarove amnestie boli zrušené a s nimi aj akt milosti pre M.K. ml., takže sa dá predpokladať aj obnovenie vyšetrovania nielen jeho zavlečenia do Heinburgu, ale možno aj kauzy Technopol 1992.

Zhrňme si to: pani prezidentka volá po odvolaní štátnej tajomníčky (ktorú odvolať ona sama nemôže) kvôli neovereným kontaktom s Kočnerom. Do funkcie veľvyslanca však v tom istom čase menuje človeka, ktorý bol Kočnerovým spolupáchateľom, podieľal sa na podvode so škodou niekoľko miliónov dolárov a ktorého môže nemenovať.

Pani prezidentka, ste naozaj presvedčená, že na tomto rázcestí ste si zvolili správnu cestu?

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Mount Everest / Nepál / hory /

V Nepále zomrel najmenší muž na svete: meral 67 centimetrov

17.01.2020 23:16

Nepálec podľahol zápalu pľúc v meste Pokhara, asi 200 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde žil so svojimi rodičmi.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie

Takmer polovica mileniálov verí, že zažije tretiu svetovú vojnu

17.01.2020 22:43

Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil Medzinárodný výbor Červeného kríža.

požiar Bratislava, Mozartova 27

Hrozivý požiar v Bratislave zvládli ľudia aj hasiči

17.01.2020 22:02

Po prešovskej tragédii, pri ktorej výbuch plynu rozmetal panelák a zanechal osem obetí, sú ľudia opatrnejší a pozornejší. Ukázalo sa to aj pri požiari v Bratislave.

Občianska garda

Španielsku Občiansku gardu bude prvýkrát v histórii viesť žena

17.01.2020 21:59

Gámezová sa stala prvou ženou v tejto funkcii v 175-ročnej histórii Občianskej gardy (Guardia Civil).

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 726159x
Priemerná čítanosť článkov: 3331x

Autor blogu