Založ si blog

Kočnerovské rázcestie pani prezidentky

Plné médiá Kočnera, kto sa k nemu nevyjadril, nech sa postaví do zástupu pred kanceláriou súdruha Žinčicu. Vyjadrenia plebsu síce majú váhu a význam „vesmírneho prdu“, no vyjadrila sa i pani prezidentka. A to je predsa len vyššia váhová kategória (čím vôbec nenarážam na jej telesné parametre, božechráň!).

Pani prezidentka sa vyjadrila ku komunikácii štátnej tajomníčky Jankovskej s Kočnerom. Verejnosti sú z tejto komunikácie známe dva protichodné údaje: vraj ide o tisíc správ (ako píše Denník N), a že to nie je pravda (ako tvrdí štátna tajomníčka). No a pani prezidentka rozhodla, že pravdu má Denník N a že pani štátna tajomníčka by si mohla a mala zbaliť kufre. Tu by asi bolo vhodné poznamenať, že menovanie a odvolávanie štátnych tajomníkov je v kompetencii vlády SR, nie prezidenta.

V kompetencii prezidenta je však menovanie veľvyslancov. Dnes pani prezidentka vymenoval niekoľkých, pre Argentínu, SAE a Izrael. Nás bude z trojice novovymenovaných veľvyslancov zaujímať predovšetkým Michal Kováč mladší.

Áno, je to presne ten istý Michal Kováč mladší, ktorý bol v deväťdesiatych rokoch popoťahovaný za kauzu Technopol, ten istý Michal Kováč mladší, ktorý bol krátko na to popotiahnutý za rakúsku hranicu, ten istý Michal Kováč mladší, ktorý mal byť súdený na nemeckom súde. Z čoho však zišlo, keďže medzičasom jeho otec, Michal Kováč starší, vtedajší prezident SR, jeho skutky omilostil. No a popri svojom vydarenom synkovi omilostil aj koho? Nuž, asi to takmer všetci vedia, no pre istou to napíšem:

Prezident Michal Kováč omilostil spoločne so svojím synom aj jeho spolupáchateľa Mariána Kočnera. Dodávam, že prezidentská milosť sa udeľuje páchateľom trestného činu alebo trestne stíhaným osobám.

Čas beží, nepostojí. Neslávne Mečiarove amnestie boli zrušené a s nimi aj akt milosti pre M.K. ml., takže sa dá predpokladať aj obnovenie vyšetrovania nielen jeho zavlečenia do Heinburgu, ale možno aj kauzy Technopol 1992.

Zhrňme si to: pani prezidentka volá po odvolaní štátnej tajomníčky (ktorú odvolať ona sama nemôže) kvôli neovereným kontaktom s Kočnerom. Do funkcie veľvyslanca však v tom istom čase menuje človeka, ktorý bol Kočnerovým spolupáchateľom, podieľal sa na podvode so škodou niekoľko miliónov dolárov a ktorého môže nemenovať.

Pani prezidentka, ste naozaj presvedčená, že na tomto rázcestí ste si zvolili správnu cestu?

Tiché slovko o potratoch

24.09.2019

Pochod za život vyvolal vášne. Pre mňa osobne vcelku nepochopiteľné, pretože sa domnievam, že o počatom živote by sa mali viesť debaty v trochu inom, zmierlivejšom tóne. K téme potratov sa viac »

Pellegriniho veľký prestup?

19.09.2019

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico - Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 647228x
Priemerná čítanosť článkov: 3142x

Autor blogu