Založ si blog

Kočnerovské rázcestie pani prezidentky

Plné médiá Kočnera, kto sa k nemu nevyjadril, nech sa postaví do zástupu pred kanceláriou súdruha Žinčicu. Vyjadrenia plebsu síce majú váhu a význam „vesmírneho prdu“, no vyjadrila sa i pani prezidentka. A to je predsa len vyššia váhová kategória (čím vôbec nenarážam na jej telesné parametre, božechráň!).

Pani prezidentka sa vyjadrila ku komunikácii štátnej tajomníčky Jankovskej s Kočnerom. Verejnosti sú z tejto komunikácie známe dva protichodné údaje: vraj ide o tisíc správ (ako píše Denník N), a že to nie je pravda (ako tvrdí štátna tajomníčka). No a pani prezidentka rozhodla, že pravdu má Denník N a že pani štátna tajomníčka by si mohla a mala zbaliť kufre. Tu by asi bolo vhodné poznamenať, že menovanie a odvolávanie štátnych tajomníkov je v kompetencii vlády SR, nie prezidenta.

V kompetencii prezidenta je však menovanie veľvyslancov. Dnes pani prezidentka vymenoval niekoľkých, pre Argentínu, SAE a Izrael. Nás bude z trojice novovymenovaných veľvyslancov zaujímať predovšetkým Michal Kováč mladší.

Áno, je to presne ten istý Michal Kováč mladší, ktorý bol v deväťdesiatych rokoch popoťahovaný za kauzu Technopol, ten istý Michal Kováč mladší, ktorý bol krátko na to popotiahnutý za rakúsku hranicu, ten istý Michal Kováč mladší, ktorý mal byť súdený na nemeckom súde. Z čoho však zišlo, keďže medzičasom jeho otec, Michal Kováč starší, vtedajší prezident SR, jeho skutky omilostil. No a popri svojom vydarenom synkovi omilostil aj koho? Nuž, asi to takmer všetci vedia, no pre istou to napíšem:

Prezident Michal Kováč omilostil spoločne so svojím synom aj jeho spolupáchateľa Mariána Kočnera. Dodávam, že prezidentská milosť sa udeľuje páchateľom trestného činu alebo trestne stíhaným osobám.

Čas beží, nepostojí. Neslávne Mečiarove amnestie boli zrušené a s nimi aj akt milosti pre M.K. ml., takže sa dá predpokladať aj obnovenie vyšetrovania nielen jeho zavlečenia do Heinburgu, ale možno aj kauzy Technopol 1992.

Zhrňme si to: pani prezidentka volá po odvolaní štátnej tajomníčky (ktorú odvolať ona sama nemôže) kvôli neovereným kontaktom s Kočnerom. Do funkcie veľvyslanca však v tom istom čase menuje človeka, ktorý bol Kočnerovým spolupáchateľom, podieľal sa na podvode so škodou niekoľko miliónov dolárov a ktorého môže nemenovať.

Pani prezidentka, ste naozaj presvedčená, že na tomto rázcestí ste si zvolili správnu cestu?

Vulgárne prasa na čele vlády

25.09.2020

Čurák. Posratá kompa. Smradľavý skunk. Aj debil. “Zlodej zaprdený, za toto ti raz šľahnem jednu po papuli, keď sa s tebou stretnem sám zoči-voči.” “…hovno, čo si v špajzi sadne na poličku a myslí si, že je jahodový lekvár…” Múdrosráč. „…bolo by morálne, aby som ja po Slovensku šíril, že Blaha mydlil barana?“ Záver: toto ani [...]

Z Matovičovej verzie pravdy a úprimnosti sa prevracia žalúdok

22.09.2020

Tak sa nám pán premiér zavzdušnil. A dosť veľa ľudí malo na konci dňa radosť, že sa niekomu podarilo nasrať ho. Ale poďme k veci. Pán premiér zverejnil niekoľko informácií, ktorými mu svet (podľa jeho vnímania pravdy) neuveriteľne ubližuje. Zhrniem podstatu – rodinný podnik Matovičovcov mal údajne vložených 10 miliónov evráčov slovenských v investičnej [...]

Kočner – čo ďalej?

04.09.2020

Súd rozhodol. Kočner a Zsuzsová sú podľa jeho verdiktu nevinní. Vraj rozhodol pre väčšinu šokujúco, no pokiaľ človek sledoval diskusie pod článkami o Kočnerovom procese, tak pre väčšinu to žiadny šok nebol. A veľmi ľutujem, že sa mi nepodarilo vyhľadať článok v SME, v ktorom jeho autor ešte pred začatím procesu apaticky konštatoval, že Kočnerovi zrejme nič [...]

MUDr. Igor Bukovský

Bukovský odkazuje politikom: Nezaobchádzajte s ľuďmi ako so škôlkármi

29.09.2020 18:22

Prečo treba na Slovensku núdzový stav? Pýta sa v rozhovore pre TV Pravda Igor Bukovský, lekár a odborník na zdravý životný štýl.

Jozef Čentéš

Ombudsmanka navrhla na kandidáta na generálneho prokurátora Čentéša

29.09.2020 17:46, aktualizované: 19:03

Poslanci Národnej rady SR majú voliť kandidáta na generálneho prokurátora na schôdzi, ktorá sa začne 24. novembra.

cigániková jana

Cigániková hovorí o bariérach v potratovej novele, nevidí v nej pomoc

29.09.2020 17:25

Poslankyňa NR SR Anna Záborská v utorok v pléne predložila pozmeňujúci návrh k vlastnej potratovej novele.

Národné centrum zdravotníckych informácií / NCZI / Peter Bielik /

Funkcionalita zberu dát cez aplikáciu Moje ezdravie bola od začiatku chybná

29.09.2020 17:14

Súčasné vedenie NCZI podľa jej slov už prijalo potrebné technické aj organizačné bezpečnostné opatrenia.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 255
Celková čítanosť: 1176743x
Priemerná čítanosť článkov: 4615x

Autor blogu