Založ si blog

Ticho, tichúčko okolo Kočnera

Všimli ste si čo sa v posledných dňoch deje okolo Kočnera? Že nie? Že už dva dni sa jeho meno neobjavilo v médiách? No práve – to ticho, to je ono!

Nie, nemusíme sa báť, výdatnej dávky Kočnera sa ešte dočkáme. Momentálne sa ukazuje, že pani prezidentka sa vymenovaním Michala K. mladšieho dopustila seriózneho lapsusu, pre ktorý majú bratia Česi výstižné pomenovanie. Že prúser. Samozrejme to zaregistrovali aj PR poradcovia pani prezidentky a spriazneným médiám vydali príkaz: ticho o Kočnerovi! Je treba odmlčať sa na pár dní, nech sa v tom truľovia prestanú rýpať a nech nemajú šancu porovnávať to napríklad s Jankovskou. Takže tu je pes zakopaný a Kočner umlčaný… No, pravdupovediac umlčaný nie je Kočner, ale skôr kočneroviny Denníka N.

Nejaká drobnosť sa však predsa len dostala na svetlo božie. Vyvŕbil sa nám interný dokument justičnej stráže o individuálnej starostlivosti, ktorá je v Leopoldove Kočnerovi venovaná (link neuvádzam, je zo zdrojov, ktoré admini blogu nemajú radi – ale stačí  gúglovi napísať pár vhodných slov na túto tému). Nejde o nič špeciálneho, žiadny waterboarding, ani poobedňajších päťadvadsať na dereši. V podstate len zvýšená ostražitosť, zdvojená kontrola a bezpečnostné opatrenia pri eskortovaní. Je to však možno oveľa viac, ako by sme mali z oficiálnych informácií vedieť. Tu je celkom nepokryto naznačené, že Kočnerovi môže čosi hroziť. V debatách som sa už viackrát vyjadril, že samotná väzba oveľa viac ako väzbu pripomína ochranné opatrenie. Veď len porovnajme – Pavol Rusko je obvinený z rovnakého trestného činu ako Marián Kočner. Nie je však vo väzbe, na nohu vyfasoval slušivý náramok a na súd sa vozí vlastným autom. Bez nepriestrelnej vesty.

Prečo je potom vo väzbe Kočner? Mohol by snáď utiecť? Stačí mu zobrať doklady, z EU by sa potom mohol dostať iba ako onen povestný Vietnamec, v diplomatickej pošte. Alebo by mohol pokračovať v trestnej činnosti? Pochybujem, že by mal chuť falšovať nejaké iné zmenky. Kvôli ovplyvňovaniu svedkov? Veď už bolo všetko povedané, súd beží. A dodávam, že vo väzbe nie je kvôli obvineniu zo spoluúčasti na Kuciakovej vražde, to je samostatná kapitola jeho právnych peripetií.

Využime teda bezkočnerovské prázdniny. A pripravme sa psychicky na to, že nimi nič nezmeškáme, že informácií sa po nich na nás navalí veľa, preveľa. Že ich budeme mať po krk, plné zuby, ba aj vyše hlavy.

O vplyvných európskych osobnostiach. . .

03.12.2019

Spravodajský server Politico zaradil medzi najvplyvnejšie osobnosti aj slovenskú prezidentku Zuzanu Čaputovú. Čo by na prvý pohľad vyzeralo ako úžasná správa pre Slovensko, keby... Keby si viac »

Do batôžka si nalož. . .

22.11.2019

...pretvárku lož a faloš. Tak sa spieva v pesničke autorského tria Lasica, Satinský a Filip. A neuveriteľne to pasuje na vyhlásenie o NEVYTVORENÍ akéhosi bloku "demokratickej opozície", snáď viac »

Klamú nás agentúrne prieskumy? Overíme si to!

02.11.2019

Prieskumy preferencií politických strán sú v posledných dňoch v centre záujmu mediálnych konzumentov. Je na to viacero dôvodov, najdôležitejším z nich je určite 50-dňové moratórium na viac »

Malta

Hlavný podozrivý z vraždy maltskej novinárky vedel o vývoji vyšetrovania

05.12.2019 23:05

Podnikateľ Yorgen Fenech pred súdom vyhlásil, že bývalý poradca premiéra Muscata mu poskytoval podrobnosti o vyšetrovaní prípadu.

12-france 5x

Macronova skúška štrajkom

05.12.2019 20:32

Tisíce ľudí vo Francúzsku sa zapojili do najväčšieho štrajku zamestnancov verejného sektora za uplynulé desaťročia.

Účastníci zasadnutia Ministerskej rady OBSE v Bratislave.

OBSE: Slovensko využilo ponúknutú šancu

05.12.2019 20:21

Slovensko tento rok OBSE predsedá. Dvojdňová Ministerská rada je teda príležitosťou zhodnotiť, čo sa mu podarilo.

cecen

Bolo to nemecké Salisbury? Berlín obviňuje Moskvu

05.12.2019 20:11

Trvalo to takmer štvrť roka, ale augustová chladnokrvná vražda Čečenca v Berlíne nezostala bez politických dôsledkov.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 213
Celková čítanosť: 685376x
Priemerná čítanosť článkov: 3218x

Autor blogu