Založ si blog

Ticho, tichúčko okolo Kočnera

Všimli ste si čo sa v posledných dňoch deje okolo Kočnera? Že nie? Že už dva dni sa jeho meno neobjavilo v médiách? No práve – to ticho, to je ono!

Nie, nemusíme sa báť, výdatnej dávky Kočnera sa ešte dočkáme. Momentálne sa ukazuje, že pani prezidentka sa vymenovaním Michala K. mladšieho dopustila seriózneho lapsusu, pre ktorý majú bratia Česi výstižné pomenovanie. Že prúser. Samozrejme to zaregistrovali aj PR poradcovia pani prezidentky a spriazneným médiám vydali príkaz: ticho o Kočnerovi! Je treba odmlčať sa na pár dní, nech sa v tom truľovia prestanú rýpať a nech nemajú šancu porovnávať to napríklad s Jankovskou. Takže tu je pes zakopaný a Kočner umlčaný… No, pravdupovediac umlčaný nie je Kočner, ale skôr kočneroviny Denníka N.

Nejaká drobnosť sa však predsa len dostala na svetlo božie. Vyvŕbil sa nám interný dokument justičnej stráže o individuálnej starostlivosti, ktorá je v Leopoldove Kočnerovi venovaná (link neuvádzam, je zo zdrojov, ktoré admini blogu nemajú radi – ale stačí  gúglovi napísať pár vhodných slov na túto tému). Nejde o nič špeciálneho, žiadny waterboarding, ani poobedňajších päťadvadsať na dereši. V podstate len zvýšená ostražitosť, zdvojená kontrola a bezpečnostné opatrenia pri eskortovaní. Je to však možno oveľa viac, ako by sme mali z oficiálnych informácií vedieť. Tu je celkom nepokryto naznačené, že Kočnerovi môže čosi hroziť. V debatách som sa už viackrát vyjadril, že samotná väzba oveľa viac ako väzbu pripomína ochranné opatrenie. Veď len porovnajme – Pavol Rusko je obvinený z rovnakého trestného činu ako Marián Kočner. Nie je však vo väzbe, na nohu vyfasoval slušivý náramok a na súd sa vozí vlastným autom. Bez nepriestrelnej vesty.

Prečo je potom vo väzbe Kočner? Mohol by snáď utiecť? Stačí mu zobrať doklady, z EU by sa potom mohol dostať iba ako onen povestný Vietnamec, v diplomatickej pošte. Alebo by mohol pokračovať v trestnej činnosti? Pochybujem, že by mal chuť falšovať nejaké iné zmenky. Kvôli ovplyvňovaniu svedkov? Veď už bolo všetko povedané, súd beží. A dodávam, že vo väzbe nie je kvôli obvineniu zo spoluúčasti na Kuciakovej vražde, to je samostatná kapitola jeho právnych peripetií.

Využime teda bezkočnerovské prázdniny. A pripravme sa psychicky na to, že nimi nič nezmeškáme, že informácií sa po nich na nás navalí veľa, preveľa. Že ich budeme mať po krk, plné zuby, ba aj vyše hlavy.

Keď papuľa predbieha mozog

23.05.2020

Kovidovému spasiteľovi sa zasa raz čosi podarilo. Síce trochu inak, ako bolo zamýšľané, no nevadí, hlavne že sú toho plné médiá. Na hraniciach s Rakúskom sa vďaka vidine sľubovanej e-karantény zhromaždili zástupy ľudí. Lenže chyba lávky, aplikácia zaručujúca domácu karanténu sľubovaná na piatok o 15.00 sa nedostavila. A policajti robia iba to, čo musia – [...]

Vtip roka: Lipšic generálnym prokurátorom

04.05.2020

Vo včerajšej markízackej relácii Na telo sa mnister hospodárstva Richard Sulík vyjadril aj na tému voľby generálneho prokurátora. Tomu súčasnému končí mandát 17. júla, takže voľby nového kandidáta na GP sa dajú predpokladať niekedy v máji. Podľa Sulíka má koalícia v talóne minimálne päť „veľmi kvalitných mien“. Na otázku moderátora, či je medzi [...]

Priblblý prstocuc obyčajného múdrosráča

30.04.2020

Motto: „Vtedy sedel v strede a nezabudnem na ten jeho priblblý pohľad, ktorým ma chcel presvedčiť o svojich najčistejších úmysloch.“ Igor Matovič na facebooku o šéfovi SŠHR Kičurovi Zdá sa, že vyjadrovacie prostriedky pán premiéra sú extrémne expresívne, evokované perzistentnou infantilnou obsesiou permanentne ho nútiacou verbálne degradovať svojich oponentov. Preklad [...]

Virus Outbreak Germany

Zostane Merkelová? Myslím si, že nie, hovorí expert

27.05.2020 06:30

"Nemecká kancelárka Angela Merkelová zažíva jedno z najlepších období, odkedy je v úrade,“ uviedol analytik Jörg Forbrig.

koronavírus, Južná Kórea

ONLINE: Britskí štatistici pridali k obetiam vírusu 10-tisíc ľudí

27.05.2020 06:00, aktualizované: 06:45

Vo Veľkej Británii mohlo na koronavírus zomrieť až 47-tisíc ľudí. Britskí štatistici majú vyššie čísla ako udáva ministerstvo zdravotníctva.

pocasie-27-5-2020

Búrky nás neminú. Kde na Slovensku budú hromy divo biť?

26.05.2020 22:32

Aj v ďalších dňoch treba rátať s premenlivým počasím, niekde budú búrky. Ktorá časť Slovenska má rátať s divokejším počasím?

Thaci

Kosovský prezident odmietol rokovania so Srbskom, ktoré mal viesť Lajčák

26.05.2020 20:18

Namiesto toho Hashim Thaci vyzval na silnejšiu úlohu USA v procese normalizácii vzťahov so Srbskom.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 240
Celková čítanosť: 1022837x
Priemerná čítanosť článkov: 4262x

Autor blogu