Založ si blog

Ticho, tichúčko okolo Kočnera

Všimli ste si čo sa v posledných dňoch deje okolo Kočnera? Že nie? Že už dva dni sa jeho meno neobjavilo v médiách? No práve – to ticho, to je ono!

Nie, nemusíme sa báť, výdatnej dávky Kočnera sa ešte dočkáme. Momentálne sa ukazuje, že pani prezidentka sa vymenovaním Michala K. mladšieho dopustila seriózneho lapsusu, pre ktorý majú bratia Česi výstižné pomenovanie. Že prúser. Samozrejme to zaregistrovali aj PR poradcovia pani prezidentky a spriazneným médiám vydali príkaz: ticho o Kočnerovi! Je treba odmlčať sa na pár dní, nech sa v tom truľovia prestanú rýpať a nech nemajú šancu porovnávať to napríklad s Jankovskou. Takže tu je pes zakopaný a Kočner umlčaný… No, pravdupovediac umlčaný nie je Kočner, ale skôr kočneroviny Denníka N.

Nejaká drobnosť sa však predsa len dostala na svetlo božie. Vyvŕbil sa nám interný dokument justičnej stráže o individuálnej starostlivosti, ktorá je v Leopoldove Kočnerovi venovaná (link neuvádzam, je zo zdrojov, ktoré admini blogu nemajú radi – ale stačí  gúglovi napísať pár vhodných slov na túto tému). Nejde o nič špeciálneho, žiadny waterboarding, ani poobedňajších päťadvadsať na dereši. V podstate len zvýšená ostražitosť, zdvojená kontrola a bezpečnostné opatrenia pri eskortovaní. Je to však možno oveľa viac, ako by sme mali z oficiálnych informácií vedieť. Tu je celkom nepokryto naznačené, že Kočnerovi môže čosi hroziť. V debatách som sa už viackrát vyjadril, že samotná väzba oveľa viac ako väzbu pripomína ochranné opatrenie. Veď len porovnajme – Pavol Rusko je obvinený z rovnakého trestného činu ako Marián Kočner. Nie je však vo väzbe, na nohu vyfasoval slušivý náramok a na súd sa vozí vlastným autom. Bez nepriestrelnej vesty.

Prečo je potom vo väzbe Kočner? Mohol by snáď utiecť? Stačí mu zobrať doklady, z EU by sa potom mohol dostať iba ako onen povestný Vietnamec, v diplomatickej pošte. Alebo by mohol pokračovať v trestnej činnosti? Pochybujem, že by mal chuť falšovať nejaké iné zmenky. Kvôli ovplyvňovaniu svedkov? Veď už bolo všetko povedané, súd beží. A dodávam, že vo väzbe nie je kvôli obvineniu zo spoluúčasti na Kuciakovej vražde, to je samostatná kapitola jeho právnych peripetií.

Využime teda bezkočnerovské prázdniny. A pripravme sa psychicky na to, že nimi nič nezmeškáme, že informácií sa po nich na nás navalí veľa, preveľa. Že ich budeme mať po krk, plné zuby, ba aj vyše hlavy.

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda

Kampaň proti Kotlebovi môže priniesť trpké ovocie

25.01.2020 06:00

Chýba politická diskusia. Vitajte vo svete útokov, invektív a ponižovania. Prečo to politici robia?

Judita, súd

Judita, obžalovaná z vraždy kamaráta, bola podľa susedov nekonfliktná

25.01.2020 05:00

Sedemnásťročná Žilinčanka, obvinená z vraždy kamaráta, sa opäť postavila pred sudkyňu. Tá si teraz vypočula svedecké výpovede susedov z bytovky.

Hong Kong, koronavírus

Koronavírus dorazil do Európy, v Číne už zabil desiatky ľudí

25.01.2020 00:00

Úmrtia pripisované koronavírusu pribúdajú, v Číne ich je viac ako štyri desiatky. Prvých nakazených v Európe hlásia z Francúzska.

Trump donald

Demokrati končia so zdôvodňovaním impeachmentu

24.01.2020 22:55

Zdôvodnenie žaloby je na programe impeachmentu od stredy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 728262x
Priemerná čítanosť článkov: 3341x

Autor blogu