Založ si blog

Ticho, tichúčko okolo Kočnera

Všimli ste si čo sa v posledných dňoch deje okolo Kočnera? Že nie? Že už dva dni sa jeho meno neobjavilo v médiách? No práve – to ticho, to je ono!

Nie, nemusíme sa báť, výdatnej dávky Kočnera sa ešte dočkáme. Momentálne sa ukazuje, že pani prezidentka sa vymenovaním Michala K. mladšieho dopustila seriózneho lapsusu, pre ktorý majú bratia Česi výstižné pomenovanie. Že prúser. Samozrejme to zaregistrovali aj PR poradcovia pani prezidentky a spriazneným médiám vydali príkaz: ticho o Kočnerovi! Je treba odmlčať sa na pár dní, nech sa v tom truľovia prestanú rýpať a nech nemajú šancu porovnávať to napríklad s Jankovskou. Takže tu je pes zakopaný a Kočner umlčaný… No, pravdupovediac umlčaný nie je Kočner, ale skôr kočneroviny Denníka N.

Nejaká drobnosť sa však predsa len dostala na svetlo božie. Vyvŕbil sa nám interný dokument justičnej stráže o individuálnej starostlivosti, ktorá je v Leopoldove Kočnerovi venovaná (link neuvádzam, je zo zdrojov, ktoré admini blogu nemajú radi – ale stačí  gúglovi napísať pár vhodných slov na túto tému). Nejde o nič špeciálneho, žiadny waterboarding, ani poobedňajších päťadvadsať na dereši. V podstate len zvýšená ostražitosť, zdvojená kontrola a bezpečnostné opatrenia pri eskortovaní. Je to však možno oveľa viac, ako by sme mali z oficiálnych informácií vedieť. Tu je celkom nepokryto naznačené, že Kočnerovi môže čosi hroziť. V debatách som sa už viackrát vyjadril, že samotná väzba oveľa viac ako väzbu pripomína ochranné opatrenie. Veď len porovnajme – Pavol Rusko je obvinený z rovnakého trestného činu ako Marián Kočner. Nie je však vo väzbe, na nohu vyfasoval slušivý náramok a na súd sa vozí vlastným autom. Bez nepriestrelnej vesty.

Prečo je potom vo väzbe Kočner? Mohol by snáď utiecť? Stačí mu zobrať doklady, z EU by sa potom mohol dostať iba ako onen povestný Vietnamec, v diplomatickej pošte. Alebo by mohol pokračovať v trestnej činnosti? Pochybujem, že by mal chuť falšovať nejaké iné zmenky. Kvôli ovplyvňovaniu svedkov? Veď už bolo všetko povedané, súd beží. A dodávam, že vo väzbe nie je kvôli obvineniu zo spoluúčasti na Kuciakovej vražde, to je samostatná kapitola jeho právnych peripetií.

Využime teda bezkočnerovské prázdniny. A pripravme sa psychicky na to, že nimi nič nezmeškáme, že informácií sa po nich na nás navalí veľa, preveľa. Že ich budeme mať po krk, plné zuby, ba aj vyše hlavy.

Pellegriniho veľký prestup?

19.09.2019

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico - Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Prečo pani Tódová odmietla stať sa Kočnerovou dôverníčkou?

10.09.2019

Včera, 9.septembra 2019, sa na súdnom pojednávaní s obžalovaným Marianom Kočnerom diali zaujímavé veci. Nie, nechcem ich tlmočiť úplne všetky, to už urobil denník SME vo svojej reportáži viac »

Miroslav Lajčák v OSN

Lajčák: Valnému zhromaždeniu OSN dominuje klíma, Slovensko má cveng

23.09.2019 07:30

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák sprevádza prezidentku Zuzanu Čaputovú, ktorá na klimatickom summite vystúpi s prejavom.

Greta Thunbergová, António Guterres

OSN: Pekné reči na boj s klimatickými zmenami nestačia

23.09.2019 07:00

Ľudstvo vie, čo má urobiť, ale musí konať. To má byť odkaz dnešného klimatického summitu na pôde OSN v New Yorku.

letisko, lietanie, letisko, cestovanie, dovolenka, batozina

Cestovka Thomas Cook skrachovala, chystá sa obria záchrana turistov

23.09.2019 06:00

Jedna z najväčších cestovných kancelárií na svete, britská firma Thomas Cook skrachovala pre finančné problémy.

General Motors, štrajk

Za drvivým štrajkom v USA sú aj autá zo Slovenska

23.09.2019 06:00

Zamestnanci amerického koncernu General Motors (GM) štrajkujú. Chcú vyššie mzdy a lepšie podmienky na prácu, ktoré im však GM nevie dať.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 205
Celková čítanosť: 636751x
Priemerná čítanosť článkov: 3106x

Autor blogu