Založ si blog

Pellegriniho veľký prestup?

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico – Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. Do Druckerovho projektu Dobrá voľba. A ja sa ponáhľam zaveštiť si ešte skôr, ako k tomuto stretnutiu reálne dôjde.

Ak porovnávame s futbalom, tak na miestnej politickej scéne by išlo o prestup porovnateľný s odchodom povedzme brankára Greifa zo Slovana do Trnavy. Sú však aj iné možné asociácie s futbalom…

Vedenie Smeru-SD ani zďaleka nie je také sprosté, ako to o ňom tvrdia mnohí „diskutéri“, ktorých by sme podľa použitých futbalových prímerov mohli označiť za opozičných ultrafans. Tvrdiť o niekom, koho považujeme za esenciu toho najhoršieho, že je hlupák, býva zvyčajne veľmi hrubým podcenením jeho schopností. Rezultátom býva zväčša veľmi nepríjemné prekvapenie z toho, čo ten podceňovaný chudáčik vie dosiahnuť. Ďalší futbalový príklad? 1. predkolo ligy majstrov, čiernohorské družstvo Sutjeska Nikšič a hanba Slovana Bratislava.

Ale späť k politike: Smer je stranou pragmatickou a vie reálne ohodnotiť svoje možnosti v budúcich parlamentných voľbách. Zdá sa, že voličský potenciál sa ustálil na hodnote plusmínus 20% a že ak sa nestane čosi neočakávané, tak sa od nej príliš neodkloní. Ako si pomôcť?

Existuje veľká skupina voličov, ktorí by aj súhlasili so smeráckou politikou, no dlhoročná mediálna masáž na nich zanechala príznačné následky – znechutenie Ficom. Treba im ponúknuť niečo nové. No ak by to mala byť len nová strana, hoci i vedená exministrom Druckerom, tak by to asi nebolo to pravé orechové. Drukerovci by si v budúcom ročníku politickej extraligy bez výrazných posíl nekopli. A tu je pes, vlastne politik zakopaný!

Pellegrini je tvárou prijateľnou i pre skupinu leboficom znechutených voličov. Jeho prestup na hrot útoku u Druckerovcov dá strane Dobrá voľba patričný drajv, váhu a výrazné šance v boji o popredné miesta v politickoligovej tabuľke. Vytvorí sa tým pre Smer jeden perspektívny koaličný subjekt, ktorý v súhrne s nimi dokáže osloviť (brutto odhadom) okolo 35% voličov. Zelená je tráva, futbal to je hra…

To je to, oč tu běží!
(z Hamletovho monológu, český preklad je pre tento prípad vhodnejší)

Tiché slovko o potratoch

24.09.2019

Pochod za život vyvolal vášne. Pre mňa osobne vcelku nepochopiteľné, pretože sa domnievam, že o počatom živote by sa mali viesť debaty v trochu inom, zmierlivejšom tóne. K téme potratov sa viac »

Matovičov pokus o nový volebný bankomat

15.09.2019

Tak a je to tu. Už oficiálne. Šéf štvorchlapovej strany OĽaNO prehlásil, že nepôjde do vlády s tým, kto rieši drogy a registrované partnerstvá. No a keďže nepôjde do vlády ani so Smerom viac »

Prečo pani Tódová odmietla stať sa Kočnerovou dôverníčkou?

10.09.2019

Včera, 9.septembra 2019, sa na súdnom pojednávaní s obžalovaným Marianom Kočnerom diali zaujímavé veci. Nie, nechcem ich tlmočiť úplne všetky, to už urobil denník SME vo svojej reportáži viac »

Michail Gorbačov

Gorbačov: Rusko a USA musia viesť jadrové rozhovory

18.10.2019 21:42

"Máme tu nebezpečné trendy - sú už na dohľad. Vyčlenil by som dva z nich - ľahostajnosť k medzinárodnému právu a militarizácia svetovej politiky," povedal niekdajší líder ZSSR.

Dobroslav Trnka

Polícia zasahovala u bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku

18.10.2019 21:07

Trnka je držiteľom štyroch zbraní. Jednu z nich si odložil v trezore v práci.

Trump

Trump: Erdogan chce, aby prímerie v Sýrii fungovalo

18.10.2019 20:34

V tejto súvislosti americký prezident dodal, že podľa neho je na oboch stranách vôľa a veľká šanca na úspech.

ocenenie seniorfriendly

Pravda získala mimoriadne ocenenie

18.10.2019 19:30

Organizátori súťaže Senior Friendly ocenili v rámci štvrtého ročníka tých, ktorí výnimočne prispeli k tomu, aby sa seniorom žilo lepšie a kvalitnejšie. Medzi ocenenými je aj redakcia Pravdy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 206
Celková čítanosť: 647092x
Priemerná čítanosť článkov: 3141x

Autor blogu