Založ si blog

Pellegriniho veľký prestup?

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico – Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. Do Druckerovho projektu Dobrá voľba. A ja sa ponáhľam zaveštiť si ešte skôr, ako k tomuto stretnutiu reálne dôjde.

Ak porovnávame s futbalom, tak na miestnej politickej scéne by išlo o prestup porovnateľný s odchodom povedzme brankára Greifa zo Slovana do Trnavy. Sú však aj iné možné asociácie s futbalom…

Vedenie Smeru-SD ani zďaleka nie je také sprosté, ako to o ňom tvrdia mnohí „diskutéri“, ktorých by sme podľa použitých futbalových prímerov mohli označiť za opozičných ultrafans. Tvrdiť o niekom, koho považujeme za esenciu toho najhoršieho, že je hlupák, býva zvyčajne veľmi hrubým podcenením jeho schopností. Rezultátom býva zväčša veľmi nepríjemné prekvapenie z toho, čo ten podceňovaný chudáčik vie dosiahnuť. Ďalší futbalový príklad? 1. predkolo ligy majstrov, čiernohorské družstvo Sutjeska Nikšič a hanba Slovana Bratislava.

Ale späť k politike: Smer je stranou pragmatickou a vie reálne ohodnotiť svoje možnosti v budúcich parlamentných voľbách. Zdá sa, že voličský potenciál sa ustálil na hodnote plusmínus 20% a že ak sa nestane čosi neočakávané, tak sa od nej príliš neodkloní. Ako si pomôcť?

Existuje veľká skupina voličov, ktorí by aj súhlasili so smeráckou politikou, no dlhoročná mediálna masáž na nich zanechala príznačné následky – znechutenie Ficom. Treba im ponúknuť niečo nové. No ak by to mala byť len nová strana, hoci i vedená exministrom Druckerom, tak by to asi nebolo to pravé orechové. Drukerovci by si v budúcom ročníku politickej extraligy bez výrazných posíl nekopli. A tu je pes, vlastne politik zakopaný!

Pellegrini je tvárou prijateľnou i pre skupinu leboficom znechutených voličov. Jeho prestup na hrot útoku u Druckerovcov dá strane Dobrá voľba patričný drajv, váhu a výrazné šance v boji o popredné miesta v politickoligovej tabuľke. Vytvorí sa tým pre Smer jeden perspektívny koaličný subjekt, ktorý v súhrne s nimi dokáže osloviť (brutto odhadom) okolo 35% voličov. Zelená je tráva, futbal to je hra…

To je to, oč tu běží!
(z Hamletovho monológu, český preklad je pre tento prípad vhodnejší)

O vplyvných európskych osobnostiach. . .

03.12.2019

Spravodajský server Politico zaradil medzi najvplyvnejšie osobnosti aj slovenskú prezidentku Zuzanu Čaputovú. Čo by na prvý pohľad vyzeralo ako úžasná správa pre Slovensko, keby... Keby si viac »

Do batôžka si nalož. . .

22.11.2019

...pretvárku lož a faloš. Tak sa spieva v pesničke autorského tria Lasica, Satinský a Filip. A neuveriteľne to pasuje na vyhlásenie o NEVYTVORENÍ akéhosi bloku "demokratickej opozície", snáď viac »

Klamú nás agentúrne prieskumy? Overíme si to!

02.11.2019

Prieskumy preferencií politických strán sú v posledných dňoch v centre záujmu mediálnych konzumentov. Je na to viacero dôvodov, najdôležitejším z nich je určite 50-dňové moratórium na viac »

Malta

Hlavný podozrivý z vraždy maltskej novinárky vedel o vývoji vyšetrovania

05.12.2019 23:05

Podnikateľ Yorgen Fenech pred súdom vyhlásil, že bývalý poradca premiéra Muscata mu poskytoval podrobnosti o vyšetrovaní prípadu.

12-france 5x

Macronova skúška štrajkom

05.12.2019 20:32

Tisíce ľudí vo Francúzsku sa zapojili do najväčšieho štrajku zamestnancov verejného sektora za uplynulé desaťročia.

Účastníci zasadnutia Ministerskej rady OBSE v Bratislave.

OBSE: Slovensko využilo ponúknutú šancu

05.12.2019 20:21

Slovensko tento rok OBSE predsedá. Dvojdňová Ministerská rada je teda príležitosťou zhodnotiť, čo sa mu podarilo.

cecen

Bolo to nemecké Salisbury? Berlín obviňuje Moskvu

05.12.2019 20:11

Trvalo to takmer štvrť roka, ale augustová chladnokrvná vražda Čečenca v Berlíne nezostala bez politických dôsledkov.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 213
Celková čítanosť: 685369x
Priemerná čítanosť článkov: 3218x

Autor blogu