Založ si blog

Pellegriniho veľký prestup?

Dnes sa má uskutočniť stretnutie Fico – Pellegrini. O ktorom dobre informované vrabce čvirikajú, že sa na ňom nebudú preberať zásadné vnútrostrannícke veci, ale premiér oznámi prestup. Do Druckerovho projektu Dobrá voľba. A ja sa ponáhľam zaveštiť si ešte skôr, ako k tomuto stretnutiu reálne dôjde.

Ak porovnávame s futbalom, tak na miestnej politickej scéne by išlo o prestup porovnateľný s odchodom povedzme brankára Greifa zo Slovana do Trnavy. Sú však aj iné možné asociácie s futbalom…

Vedenie Smeru-SD ani zďaleka nie je také sprosté, ako to o ňom tvrdia mnohí „diskutéri“, ktorých by sme podľa použitých futbalových prímerov mohli označiť za opozičných ultrafans. Tvrdiť o niekom, koho považujeme za esenciu toho najhoršieho, že je hlupák, býva zvyčajne veľmi hrubým podcenením jeho schopností. Rezultátom býva zväčša veľmi nepríjemné prekvapenie z toho, čo ten podceňovaný chudáčik vie dosiahnuť. Ďalší futbalový príklad? 1. predkolo ligy majstrov, čiernohorské družstvo Sutjeska Nikšič a hanba Slovana Bratislava.

Ale späť k politike: Smer je stranou pragmatickou a vie reálne ohodnotiť svoje možnosti v budúcich parlamentných voľbách. Zdá sa, že voličský potenciál sa ustálil na hodnote plusmínus 20% a že ak sa nestane čosi neočakávané, tak sa od nej príliš neodkloní. Ako si pomôcť?

Existuje veľká skupina voličov, ktorí by aj súhlasili so smeráckou politikou, no dlhoročná mediálna masáž na nich zanechala príznačné následky – znechutenie Ficom. Treba im ponúknuť niečo nové. No ak by to mala byť len nová strana, hoci i vedená exministrom Druckerom, tak by to asi nebolo to pravé orechové. Drukerovci by si v budúcom ročníku politickej extraligy bez výrazných posíl nekopli. A tu je pes, vlastne politik zakopaný!

Pellegrini je tvárou prijateľnou i pre skupinu leboficom znechutených voličov. Jeho prestup na hrot útoku u Druckerovcov dá strane Dobrá voľba patričný drajv, váhu a výrazné šance v boji o popredné miesta v politickoligovej tabuľke. Vytvorí sa tým pre Smer jeden perspektívny koaličný subjekt, ktorý v súhrne s nimi dokáže osloviť (brutto odhadom) okolo 35% voličov. Zelená je tráva, futbal to je hra…

To je to, oč tu běží!
(z Hamletovho monológu, český preklad je pre tento prípad vhodnejší)

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Pocuvajte pravdu, podcast, pravda

Kampaň proti Kotlebovi môže priniesť trpké ovocie

25.01.2020 06:00

Chýba politická diskusia. Vitajte vo svete útokov, invektív a ponižovania. Prečo to politici robia?

Judita, súd

Judita, obžalovaná z vraždy kamaráta, bola podľa susedov nekonfliktná

25.01.2020 05:00

Sedemnásťročná Žilinčanka, obvinená z vraždy kamaráta, sa opäť postavila pred sudkyňu. Tá si teraz vypočula svedecké výpovede susedov z bytovky.

Hong Kong, koronavírus

Koronavírus dorazil do Európy, v Číne už zabil desiatky ľudí

25.01.2020 00:00

Úmrtia pripisované koronavírusu pribúdajú, v Číne ich je viac ako štyri desiatky. Prvých nakazených v Európe hlásia z Francúzska.

Trump donald

Demokrati končia so zdôvodňovaním impeachmentu

24.01.2020 22:55

Zdôvodnenie žaloby je na programe impeachmentu od stredy.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 728258x
Priemerná čítanosť článkov: 3341x

Autor blogu