Založ si blog

Kočnerovská taxa za článok na objednávku

Hladinu víri Kočner. A jeho rozhovory threematického typu s kadekým. O morálnom profile zhovárajúcich sa už bolo popísané kadečo, naložené dostali Jankovská i Trnka i Glváč. A ešte dostanú, nemusíme sa báť že by ich dakto šetril. Nemienim prilievať svojich pár mililitríkov oleja do tejto vatry. Založím si vlastný ohník a chcem spomenúť niekoho, kto sa opekaniu doteraz úspešne vyhýbal.

Novinárov.

Kto nevie, nech si údajný rozhovor Kočnera s Glváčom prečíta. Prvá vec, ktorú z neho Matovič vytiahol na svetlo božie, bolo uverejnenie článku v týždenníku Plus 7 dní – išlo o PR článok, ktorý mal vylepšiť Glváčovu povesť. Stručný obsah údajného rozhovoru na túto tému: Glváč sa sťažuje, že onen týždenník naňho uverejnil viaceré kakané veci a pýta sa Kočnera na možnosť nápravy. Ten ho otcovsky poučuje, že súdiť sa s novinármi nie je práve najvhodnejší spôsob a odporúča mu kúpiť si článok, ktorý jeho osobnosť vychváli a aspoň čiastočne tak vybalansuje pôvodný nepriaznivý imidž. No a nebol by to Kočner, aby nemal na správnom mieste správneho človeka. Pani redaktorku Ruttkayovú. Ktorá za dovolenku v hodnote 1200 eur napíše čokoľvek, čo treba. 

Z rozhovoru sa dozvedáme i to, že redakcia síce podnikla akési formálne kroky na zabezpečenie objektivity reportáží (chodia vždy dvaja, redaktor a fotograf – aby sa vzájomne kontrolovali), no dozvedáme sa i to, že obísť toto „opatrenie“ nie je vôbec žiadny problém. A medzi riadkami si všimneme, že toto opatrenie bolo zrejme vyvolané nejakými prúsermi z minulosti, inak by oň asi záujem zo strany redakcie bol nulový.

Tu nejde o nejakú redaktorku Ruttkayovú a jej údajné profesionálne a morálne zlyhanie. Ide o to, že nik z jej kolegov neprejavil ani najmenšiu známku pohoršenia nad ním. Ani jediné slovíčko na túto tému, ako by to bola úplne všedná vec. 

Alebo že by to naozaj bola úplne všedná vec? Je normálne, že za dovolenku v Chorvátsku za 1200 euráčov si môžete kúpiť ódu ospevujúcu vlastnú osobu? Je normálne, že novinári, údajní strážcovia demokracie,  môžu páchať takéto svinstvá? A je normálne, že takíto novinári majú žalúdok, ktorý znesie ich morálne rozsudky nad chorou spoločnosťou, v ktorej vraj žijeme a v ktorej oni samotní šíria infekciu korupcie a nenávisti?

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Mount Everest / Nepál / hory /

V Nepále zomrel najmenší muž na svete: meral 67 centimetrov

17.01.2020 23:16

Nepálec podľahol zápalu pľúc v meste Pokhara, asi 200 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde žil so svojimi rodičmi.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie

Takmer polovica mileniálov verí, že zažije tretiu svetovú vojnu

17.01.2020 22:43

Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil Medzinárodný výbor Červeného kríža.

požiar Bratislava, Mozartova 27

Hrozivý požiar v Bratislave zvládli ľudia aj hasiči

17.01.2020 22:02

Po prešovskej tragédii, pri ktorej výbuch plynu rozmetal panelák a zanechal osem obetí, sú ľudia opatrnejší a pozornejší. Ukázalo sa to aj pri požiari v Bratislave.

Občianska garda

Španielsku Občiansku gardu bude prvýkrát v histórii viesť žena

17.01.2020 21:59

Gámezová sa stala prvou ženou v tejto funkcii v 175-ročnej histórii Občianskej gardy (Guardia Civil).

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 726072x
Priemerná čítanosť článkov: 3331x

Autor blogu