Založ si blog

Kočnerovská taxa za článok na objednávku

Hladinu víri Kočner. A jeho rozhovory threematického typu s kadekým. O morálnom profile zhovárajúcich sa už bolo popísané kadečo, naložené dostali Jankovská i Trnka i Glváč. A ešte dostanú, nemusíme sa báť že by ich dakto šetril. Nemienim prilievať svojich pár mililitríkov oleja do tejto vatry. Založím si vlastný ohník a chcem spomenúť niekoho, kto sa opekaniu doteraz úspešne vyhýbal.

Novinárov.

Kto nevie, nech si údajný rozhovor Kočnera s Glváčom prečíta. Prvá vec, ktorú z neho Matovič vytiahol na svetlo božie, bolo uverejnenie článku v týždenníku Plus 7 dní – išlo o PR článok, ktorý mal vylepšiť Glváčovu povesť. Stručný obsah údajného rozhovoru na túto tému: Glváč sa sťažuje, že onen týždenník naňho uverejnil viaceré kakané veci a pýta sa Kočnera na možnosť nápravy. Ten ho otcovsky poučuje, že súdiť sa s novinármi nie je práve najvhodnejší spôsob a odporúča mu kúpiť si článok, ktorý jeho osobnosť vychváli a aspoň čiastočne tak vybalansuje pôvodný nepriaznivý imidž. No a nebol by to Kočner, aby nemal na správnom mieste správneho človeka. Pani redaktorku Ruttkayovú. Ktorá za dovolenku v hodnote 1200 eur napíše čokoľvek, čo treba. 

Z rozhovoru sa dozvedáme i to, že redakcia síce podnikla akési formálne kroky na zabezpečenie objektivity reportáží (chodia vždy dvaja, redaktor a fotograf – aby sa vzájomne kontrolovali), no dozvedáme sa i to, že obísť toto „opatrenie“ nie je vôbec žiadny problém. A medzi riadkami si všimneme, že toto opatrenie bolo zrejme vyvolané nejakými prúsermi z minulosti, inak by oň asi záujem zo strany redakcie bol nulový.

Tu nejde o nejakú redaktorku Ruttkayovú a jej údajné profesionálne a morálne zlyhanie. Ide o to, že nik z jej kolegov neprejavil ani najmenšiu známku pohoršenia nad ním. Ani jediné slovíčko na túto tému, ako by to bola úplne všedná vec. 

Alebo že by to naozaj bola úplne všedná vec? Je normálne, že za dovolenku v Chorvátsku za 1200 euráčov si môžete kúpiť ódu ospevujúcu vlastnú osobu? Je normálne, že novinári, údajní strážcovia demokracie,  môžu páchať takéto svinstvá? A je normálne, že takíto novinári majú žalúdok, ktorý znesie ich morálne rozsudky nad chorou spoločnosťou, v ktorej vraj žijeme a v ktorej oni samotní šíria infekciu korupcie a nenávisti?

Z čoho sa Matovičovi obracia žalúdok

26.11.2022

Nechcem sa vyjadrovať k téme, ktorá aktuálne hýbe Slovenskom – k rokovaniu medzi vládou a lekárskymi odborármi. Mám síce na vec svoj názor, no nepokladám ho za natoľko významný a presvedčivý, aby som ho zverejňoval. No v každom prípade si myslím, že vulgárnymi výmyslami by sa táto situácia ovplyvňovať nemala. Hovorím o fejkbúkovom statuse ministra financií [...]

Môj comming out

16.10.2022

V týchto dňoch sa takmer celá verejnosť zaoberá komunitou LGBTI. Brutálna vražda dvoch takto orientovaných ľudí na to poskytuje velikánsky priestor. No a pri tej príležitosti sme sa dočkali i zaujímavého priznania – moderátor TA3 Rastislav Iliev v priamom prenose prezradil svoju sexuálnu orientáciu, je gay. V krátkom čase je to už druhý comming out moderátora TA3, [...]

Ako nás chráni Patriot

12.10.2022

Protivzdušnú obranu (ďalej PVO) Slovenska donedávna zabezpečoval ruský systém S-300. Dnes ju už nezabezpečuje, pretože sme ho zaslali na Ukrajinu a s pravdepodobnosťou blízkou istote ho tam ruské strely degradovali na hromádku šrotu. Jeho náhradou mali byť systémy PVO Patriot, ktoré nám veľkodušne zapožičalo Holandsko a Nemecko. Holandská veľkodušnosť však netrvá [...]

Záporožská jadrová elektráreň

Rusi mali v Záporožskej jadrovej elektrárni rozmiestniť raketomety Grad

08.12.2022 23:45

Blízkosť reaktora a skladu vyhoreného paliva im má poslúžiť ako "štít" pred možnou ukrajinskou odvetou, uviedol ukrajinský Enerhoatom.

Andrzej Duda

Poľsko si nevie predstaviť obranu Európy bez pomoci USA

08.12.2022 23:26

Podľa poľského šéfa diplomacie Zbigniewa Raua by si európske štáty mali brať príklad z Poľska, ktoré sa rozhodlo v budúcom roku zvýšiť výdavky na obranu na 4,2 percenta HDP.

Kondóm / Prezervatív /

Lekárne vo Francúzsku budú dávať mladým ľudom kondómy zadarmo

08.12.2022 21:47

Prezervatívy zadarmo budú určené pre ľudí vo veku od 18 do 25 rokov. Francúzsko chce takto znížiť počet nechcených tehotenstiev.

Britain US Diplomatic Immunity

Prešla ho autom, z krajiny ušla. Manželka amerického diplomata dostala za zabitie tínedžera v Británii podmienku

08.12.2022 21:28

Prípad vyvolal diplomatický spor medzi Londýnom a Washingtonom.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 308
Celková čítanosť: 1669574x
Priemerná čítanosť článkov: 5421x

Autor blogu