Založ si blog

Kočnerovská taxa za článok na objednávku

Hladinu víri Kočner. A jeho rozhovory threematického typu s kadekým. O morálnom profile zhovárajúcich sa už bolo popísané kadečo, naložené dostali Jankovská i Trnka i Glváč. A ešte dostanú, nemusíme sa báť že by ich dakto šetril. Nemienim prilievať svojich pár mililitríkov oleja do tejto vatry. Založím si vlastný ohník a chcem spomenúť niekoho, kto sa opekaniu doteraz úspešne vyhýbal.

Novinárov.

Kto nevie, nech si údajný rozhovor Kočnera s Glváčom prečíta. Prvá vec, ktorú z neho Matovič vytiahol na svetlo božie, bolo uverejnenie článku v týždenníku Plus 7 dní – išlo o PR článok, ktorý mal vylepšiť Glváčovu povesť. Stručný obsah údajného rozhovoru na túto tému: Glváč sa sťažuje, že onen týždenník naňho uverejnil viaceré kakané veci a pýta sa Kočnera na možnosť nápravy. Ten ho otcovsky poučuje, že súdiť sa s novinármi nie je práve najvhodnejší spôsob a odporúča mu kúpiť si článok, ktorý jeho osobnosť vychváli a aspoň čiastočne tak vybalansuje pôvodný nepriaznivý imidž. No a nebol by to Kočner, aby nemal na správnom mieste správneho človeka. Pani redaktorku Ruttkayovú. Ktorá za dovolenku v hodnote 1200 eur napíše čokoľvek, čo treba. 

Z rozhovoru sa dozvedáme i to, že redakcia síce podnikla akési formálne kroky na zabezpečenie objektivity reportáží (chodia vždy dvaja, redaktor a fotograf – aby sa vzájomne kontrolovali), no dozvedáme sa i to, že obísť toto „opatrenie“ nie je vôbec žiadny problém. A medzi riadkami si všimneme, že toto opatrenie bolo zrejme vyvolané nejakými prúsermi z minulosti, inak by oň asi záujem zo strany redakcie bol nulový.

Tu nejde o nejakú redaktorku Ruttkayovú a jej údajné profesionálne a morálne zlyhanie. Ide o to, že nik z jej kolegov neprejavil ani najmenšiu známku pohoršenia nad ním. Ani jediné slovíčko na túto tému, ako by to bola úplne všedná vec. 

Alebo že by to naozaj bola úplne všedná vec? Je normálne, že za dovolenku v Chorvátsku za 1200 euráčov si môžete kúpiť ódu ospevujúcu vlastnú osobu? Je normálne, že novinári, údajní strážcovia demokracie,  môžu páchať takéto svinstvá? A je normálne, že takíto novinári majú žalúdok, ktorý znesie ich morálne rozsudky nad chorou spoločnosťou, v ktorej vraj žijeme a v ktorej oni samotní šíria infekciu korupcie a nenávisti?

O čipoch ukrytých vo vakcínach

22.01.2021

Vakcinácia proti Covidu sa rozbehla. Sprevádzajú ju mnohé zvláštne tvrdenia týkajúce sa predovšetkým jej negatívnych účinkov. Najzaujímavejším z nich je informácia o čipovaní obyvateľstva. Kto by úplnou náhodou nevedel o čo ide – pod označením „čip“ je myslené malé elektronické zariadenie umiestnené do tela, ktoré nesie informáciu o svojom [...]

Slovo o papalášoch

28.12.2020

Vyhláška Ústavu verejného zdravotníctva č. 67 je tragikomickým príbehom. Pán Mikas sa ňou z pozície odborníka s titulmi pred menom i za menom kvalifikoval za „akoby člena OĽaNO“. A na to nepotrebuje žiadny titul, ba ani vzdelanie a inteligenciu. Stačí slepo plniť rozkazy svojho guru a povoliť infekčným poslancom hlasovať v parlamente… Pán Mikas si však [...]

P(odp)ásová výroba kriminálnikov

21.12.2020

Roztočili sa Božie mlyny, aktivizovali sa Judáši. A do basy, pardón, do väzby, putovalo niekoľko desiatok ľudí. Vraj preto, že polícia má rozviazané ruky a že pozorne načúva spevu kajúcnikov… Ja by som však spevu kajúcnikov príliš neveril, ich intonácia sa zdá byť príliš často falošná nielen môjmu fajnovému uchu. Je zaujímavé, že o naozaj vážnych [...]

Očistec, špecializovaný súd, Pezinok, polícia, Gašpar,

Súd rozhoduje o väzbe pre žilinskú sudkyňu Kyselovú

23.01.2021 10:51

Obvinená mala od februára 2015 do augusta 2019 za peňažné úplatky rozhodovať trestné veci na súde v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.

test, covid, testovanie

Pribudlo 71 úmrtí na Covid, pozitivita PCR testov výrazne klesla

23.01.2021 10:29, aktualizované: 11:19

Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2 741 osôb, celkovo sa uzdravilo už viac ako 186-tisíc nakazených.

Alexej Navaľný

Po celom Rusku sa konajú protesty na podporu Navaľného, polícia zatkla 238 osôb

23.01.2021 09:57, aktualizované: 11:07

Akcie na podporu Navaľného sa očakávaj aj v takmer 50 mestách po celom svete.

Monika Jankovská, súd

Prokurátor o Jankovskej: Spolupracuje, ale málo

23.01.2021 07:44

Za mrežami je bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika Jankovská už takmer rok. Zatiaľ tam aj zostane.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 275
Celková čítanosť: 1297859x
Priemerná čítanosť článkov: 4719x

Autor blogu