Založ si blog

Kočnerovská taxa za článok na objednávku

Hladinu víri Kočner. A jeho rozhovory threematického typu s kadekým. O morálnom profile zhovárajúcich sa už bolo popísané kadečo, naložené dostali Jankovská i Trnka i Glváč. A ešte dostanú, nemusíme sa báť že by ich dakto šetril. Nemienim prilievať svojich pár mililitríkov oleja do tejto vatry. Založím si vlastný ohník a chcem spomenúť niekoho, kto sa opekaniu doteraz úspešne vyhýbal.

Novinárov.

Kto nevie, nech si údajný rozhovor Kočnera s Glváčom prečíta. Prvá vec, ktorú z neho Matovič vytiahol na svetlo božie, bolo uverejnenie článku v týždenníku Plus 7 dní – išlo o PR článok, ktorý mal vylepšiť Glváčovu povesť. Stručný obsah údajného rozhovoru na túto tému: Glváč sa sťažuje, že onen týždenník naňho uverejnil viaceré kakané veci a pýta sa Kočnera na možnosť nápravy. Ten ho otcovsky poučuje, že súdiť sa s novinármi nie je práve najvhodnejší spôsob a odporúča mu kúpiť si článok, ktorý jeho osobnosť vychváli a aspoň čiastočne tak vybalansuje pôvodný nepriaznivý imidž. No a nebol by to Kočner, aby nemal na správnom mieste správneho človeka. Pani redaktorku Ruttkayovú. Ktorá za dovolenku v hodnote 1200 eur napíše čokoľvek, čo treba. 

Z rozhovoru sa dozvedáme i to, že redakcia síce podnikla akési formálne kroky na zabezpečenie objektivity reportáží (chodia vždy dvaja, redaktor a fotograf – aby sa vzájomne kontrolovali), no dozvedáme sa i to, že obísť toto „opatrenie“ nie je vôbec žiadny problém. A medzi riadkami si všimneme, že toto opatrenie bolo zrejme vyvolané nejakými prúsermi z minulosti, inak by oň asi záujem zo strany redakcie bol nulový.

Tu nejde o nejakú redaktorku Ruttkayovú a jej údajné profesionálne a morálne zlyhanie. Ide o to, že nik z jej kolegov neprejavil ani najmenšiu známku pohoršenia nad ním. Ani jediné slovíčko na túto tému, ako by to bola úplne všedná vec. 

Alebo že by to naozaj bola úplne všedná vec? Je normálne, že za dovolenku v Chorvátsku za 1200 euráčov si môžete kúpiť ódu ospevujúcu vlastnú osobu? Je normálne, že novinári, údajní strážcovia demokracie,  môžu páchať takéto svinstvá? A je normálne, že takíto novinári majú žalúdok, ktorý znesie ich morálne rozsudky nad chorou spoločnosťou, v ktorej vraj žijeme a v ktorej oni samotní šíria infekciu korupcie a nenávisti?

Ako sa Matovič chystá na predčasné voľby

13.07.2022

Dnes sa konala úžasná tlačová beseda. Na TA3 sme sa v priamom prenose dozvedeli ako Matovičova, vlastne teoreticky Hegerova vláda uspokojí platové nároky pracovníkov verejnej správy. Nazvali to síce dohovorom tripartity, aj keď prakticky išlo o „bipartitu“, pretože vláda vystupovala v dvojroli seba samotnej i zamestnávateľa. Ale k podstate, o ktorej hovorí titulok: [...]

Búrka v nočníku

05.05.2022

Hrmelo a blýskalo sa včera podvečer. No nie nad Tatrou, lež nad domcom poniže bratislavského hradu, nad budovou NR SR. Hlasovalo sa totiž o Ficovi. Hlasovalo sa o tom, či má byť v duchu znenia Ústavy SR vydaný sudcovi, ktorý by rozhodoval o jeho vzatí do väzby. Hromobitie nastalo okamžite po tom, čo parlament odhlasoval, že nie, že Fica hrozbe väzby nevystavia. A nebola len [...]

Prvá facka od európskej solidarity

29.04.2022

Dnes sme utŕžili prvý europreplesk. Sprava i zľava, alebo možno zo severu i západu. Vďaka odstrihnutiu sa od dodávok ruského uhlia nemajú naše cementárne dostatok energie na výrobu jedného z najzákladnejších stavebných materiálov – cementu. V čom však spočíva tá facka? Nuž, uhlie zvykli naše cementárne nakupovať od bratov Čechov a bratov Poliakov, dodávky mali [...]

Húfnica Zuzana 2

Ukrajina dostala prvé z objednaných húfnic Zuzana 2

13.08.2022 15:57

Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa sa aj s prispením uzavretia tohto kontraktu Slovensko zaradilo medzi krajiny, ktorých pomoc je pre Ukrajinu najviac citeľná.

Jozef Krúpa

Predsedom novovzniknutej strany SOM Slovensko sa stal Jozef Krúpa

13.08.2022 15:36

Strana SOM Slovensko chce byť celoslovenskou stranou, medzi delegátmi kongresu boli aj viacerí primátori či starostovia.

Igor Matovič / Richard Sulík /

Matovič si kopol do Sulíka. Čínsku hrozbu zamlčal

13.08.2022 15:00

Matovičov status zo sobotňajšieho rána sa na sociálnej sieti už nenachádza.

Bratislava / Webstránka /

Bratislava má novú webstránku, doterajšia mala viaceré problémy

13.08.2022 14:48

Doterajšia stránka bola podľa magistrátu už užívateľsky "nepríjemná" a narazila na svoj technologický limit.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 302
Celková čítanosť: 1611055x
Priemerná čítanosť článkov: 5335x

Autor blogu