Založ si blog

Prelustrujme si Čižnára

Človek nevie, či má plakať, alebo sa smiať. Dnes na svetlo božie vykukla správa, že nášho najvyššieho prokurátora, áno, priam generálneho, dakto nezákonne lustroval. Nie raz a nie dvakrát. Generálny prokurátor si zaslúži generálne lustrovanie, takže rovno dvestokrát…

Jednoduchá informácia, no nabaľuje sa na ňu mnoho otázok. Úplne najjednoduchšia je tá o drzosti človeka, ktorý zneužije svoje postavenie a hrabe sa v osobných údajoch hlavy prokuratúry. Iná jednoduchá otázka je, že načo to komu bolo – ale tá sa dá pomerne jednoducho zodpovedať. Ak by sa našli nejaké škvrny na charaktere GP, tak by sa to eventuálne dalo použiť (zneužiť) v záujme klienta, ktorý si lustráciu objednal.

Lenže načo treba lustrovať dvestokrát? Jedna lustrácia predsa zvykne postačovať. Zdá sa teda, že záujem o hľadanie škvŕna na Čižnárovom charaktere malo viac ľudí ako jeden. A že Kočner nebol ani zďaleka jediný, kto si objednával „pavúka“ vzťahov a súvislostí lustrovanej osoby. Zdá sa i to, že lustráciu nevykonávala iba jediná osoba – keby to bol jeden človek, tak mu jedna lustrácia stačí a zobchoduje ju dvestokrát.

Pripomeňme si, že lustrovaní boli aj iní prokurátori a že lustráciám sa nevyhla ani svorka novinárov. Oj, aký len krik vôkol toho narobili! Z tohto uhla pohľadu a pri tej kvantite nezákonných lustrácií sa nám už môže lustrácia javiť ako čosi všedné, bežné, nad čím sa len krčí plecom a mávne rukou… A ak sa na lustrácie GP prišlo až teraz, tak to môže byť jeho veľké plus: pretože ak by dakto naňho našiel pri lustrovaní niečo kakané, tak by sa to asi už dávno prevalilo.

Nech si to riešia tí, ktorých sa to týka. Ja, plebejec, nemám k tomu viac čo dodať. Snáď len jednu zvedavú otázku: budú novinári pri tejto téme rovnako aktívni, ako pri lustráciách svojich kolegov?

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

09.12.2019

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci viac »

Mount Everest / Nepál / hory /

V Nepále zomrel najmenší muž na svete: meral 67 centimetrov

17.01.2020 23:16

Nepálec podľahol zápalu pľúc v meste Pokhara, asi 200 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde žil so svojimi rodičmi.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie

Takmer polovica mileniálov verí, že zažije tretiu svetovú vojnu

17.01.2020 22:43

Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil Medzinárodný výbor Červeného kríža.

požiar Bratislava, Mozartova 27

Hrozivý požiar v Bratislave zvládli ľudia aj hasiči

17.01.2020 22:02

Po prešovskej tragédii, pri ktorej výbuch plynu rozmetal panelák a zanechal osem obetí, sú ľudia opatrnejší a pozornejší. Ukázalo sa to aj pri požiari v Bratislave.

Občianska garda

Španielsku Občiansku gardu bude prvýkrát v histórii viesť žena

17.01.2020 21:59

Gámezová sa stala prvou ženou v tejto funkcii v 175-ročnej histórii Občianskej gardy (Guardia Civil).

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 726099x
Priemerná čítanosť článkov: 3331x

Autor blogu