Založ si blog

Prelustrujme si Čižnára

Človek nevie, či má plakať, alebo sa smiať. Dnes na svetlo božie vykukla správa, že nášho najvyššieho prokurátora, áno, priam generálneho, dakto nezákonne lustroval. Nie raz a nie dvakrát. Generálny prokurátor si zaslúži generálne lustrovanie, takže rovno dvestokrát…

Jednoduchá informácia, no nabaľuje sa na ňu mnoho otázok. Úplne najjednoduchšia je tá o drzosti človeka, ktorý zneužije svoje postavenie a hrabe sa v osobných údajoch hlavy prokuratúry. Iná jednoduchá otázka je, že načo to komu bolo – ale tá sa dá pomerne jednoducho zodpovedať. Ak by sa našli nejaké škvrny na charaktere GP, tak by sa to eventuálne dalo použiť (zneužiť) v záujme klienta, ktorý si lustráciu objednal.

Lenže načo treba lustrovať dvestokrát? Jedna lustrácia predsa zvykne postačovať. Zdá sa teda, že záujem o hľadanie škvŕna na Čižnárovom charaktere malo viac ľudí ako jeden. A že Kočner nebol ani zďaleka jediný, kto si objednával „pavúka“ vzťahov a súvislostí lustrovanej osoby. Zdá sa i to, že lustráciu nevykonávala iba jediná osoba – keby to bol jeden človek, tak mu jedna lustrácia stačí a zobchoduje ju dvestokrát.

Pripomeňme si, že lustrovaní boli aj iní prokurátori a že lustráciám sa nevyhla ani svorka novinárov. Oj, aký len krik vôkol toho narobili! Z tohto uhla pohľadu a pri tej kvantite nezákonných lustrácií sa nám už môže lustrácia javiť ako čosi všedné, bežné, nad čím sa len krčí plecom a mávne rukou… A ak sa na lustrácie GP prišlo až teraz, tak to môže byť jeho veľké plus: pretože ak by dakto naňho našiel pri lustrovaní niečo kakané, tak by sa to asi už dávno prevalilo.

Nech si to riešia tí, ktorých sa to týka. Ja, plebejec, nemám k tomu viac čo dodať. Snáď len jednu zvedavú otázku: budú novinári pri tejto téme rovnako aktívni, ako pri lustráciách svojich kolegov?

O čipoch ukrytých vo vakcínach

22.01.2021

Vakcinácia proti Covidu sa rozbehla. Sprevádzajú ju mnohé zvláštne tvrdenia týkajúce sa predovšetkým jej negatívnych účinkov. Najzaujímavejším z nich je informácia o čipovaní obyvateľstva. Kto by úplnou náhodou nevedel o čo ide – pod označením „čip“ je myslené malé elektronické zariadenie umiestnené do tela, ktoré nesie informáciu o svojom [...]

Slovo o papalášoch

28.12.2020

Vyhláška Ústavu verejného zdravotníctva č. 67 je tragikomickým príbehom. Pán Mikas sa ňou z pozície odborníka s titulmi pred menom i za menom kvalifikoval za „akoby člena OĽaNO“. A na to nepotrebuje žiadny titul, ba ani vzdelanie a inteligenciu. Stačí slepo plniť rozkazy svojho guru a povoliť infekčným poslancom hlasovať v parlamente… Pán Mikas si však [...]

P(odp)ásová výroba kriminálnikov

21.12.2020

Roztočili sa Božie mlyny, aktivizovali sa Judáši. A do basy, pardón, do väzby, putovalo niekoľko desiatok ľudí. Vraj preto, že polícia má rozviazané ruky a že pozorne načúva spevu kajúcnikov… Ja by som však spevu kajúcnikov príliš neveril, ich intonácia sa zdá byť príliš často falošná nielen môjmu fajnovému uchu. Je zaujímavé, že o naozaj vážnych [...]

Ján Budaj

Budaj nepripúšťa žiadnu korupciu ani ovplyvňovanie v envirorezorte

23.01.2021 12:00

Šéf envirorezortu takto reagoval na obvinenia strán Smer a Hlas z údajnej korupcie v jeho rezorte. Budaj výzvy na svoje odstúpenie odmieta.

Očistec, špecializovaný súd, Pezinok, polícia, Gašpar,

Súd rozhoduje o väzbe pre žilinskú sudkyňu Kyselovú

23.01.2021 10:51

Obvinená mala od februára 2015 do augusta 2019 za peňažné úplatky rozhodovať trestné veci na súde v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.

test, covid, testovanie

Pribudlo 71 úmrtí na Covid, pozitivita PCR testov výrazne klesla

23.01.2021 10:29, aktualizované: 11:19

Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2 741 osôb, celkovo sa uzdravilo už viac ako 186-tisíc nakazených.

Alexej Navaľný

Po celom Rusku sa konajú protesty na podporu Navaľného, polícia zatkla 238 osôb

23.01.2021 09:57, aktualizované: 11:07

Akcie na podporu Navaľného sa očakávaj aj v takmer 50 mestách po celom svete.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 275
Celková čítanosť: 1297878x
Priemerná čítanosť článkov: 4720x

Autor blogu