Založ si blog

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci Smeru-SD sa svojho predsedu zastali a logicky i oni sa dostali do pozornosti prísneho pohľadu NAKA.

Podstatou trestného činu hanobenia národu, rasy a presvedčenia by mal byť Ficov výrok  z videa uverejneného na sociálnej sieti:

To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?

Keďže osada ako taká nemá rasu, národ ani presvedčenie, tak pes bude asi zakopaný vo vyjadrení, že časť Rómov zneužíva sociálny systém. Ja by som si ale dovolil jednu otázku k jadru problému:

Ak by sa niekto vyjadril v tom zmysle, že „časť Slovákov zneužíva sociálny systém“, bol by to tiež trestný čin hanobenia národa? Osobne si myslím, že nie, pretože podobných vyjadrení nájdete v médiách stovky. Nemusí sa to týkať zrovna zneužívania sociálneho systému, i iným neduhom, či dokonca kriminálnou činnosťou sa zvykne „časť Slovákov“ onálepkovať. Ale ak sa mýlim, tak sa rád nechám poučiť, no ak mám pravdu, tak pred zákonom by si mali byť všetky národy i národnosti rovné a nemal by byť závadný ani výrok o „časti Rómov zneužívajúcich sociálny systém“.

On ten náš úbohý sociálny systém je beztak zneužívaný mnohými jedincami – a nevedie si žiadnu štatistiku o ich rase, národnosti, či presvedčení.

No môže to byť ešte o kúsok horšie, dajú sa nájsť výroky týkajúce sa všetkých rás, všetkých národností i všetkých presvedčení občanov Slovenska. Mám na mysli reči niekdajšej hlavy štátu, ktorá si dovolila Slovensko označiť za mafiánsky štát. Tu už sú za mafiánov označení všetci Rómovia, všetci Slováci, všetci Maďari, Rusíni, Ukrajinci, Nemci, Česi. Všetci príslušníci rás žijúcich v našej republike, všetky náboženské konfesie. Nepôsobí popri tom výrok Róberta Fica ako chudobný príbuzný?

O čipoch ukrytých vo vakcínach

22.01.2021

Vakcinácia proti Covidu sa rozbehla. Sprevádzajú ju mnohé zvláštne tvrdenia týkajúce sa predovšetkým jej negatívnych účinkov. Najzaujímavejším z nich je informácia o čipovaní obyvateľstva. Kto by úplnou náhodou nevedel o čo ide – pod označením „čip“ je myslené malé elektronické zariadenie umiestnené do tela, ktoré nesie informáciu o svojom [...]

Slovo o papalášoch

28.12.2020

Vyhláška Ústavu verejného zdravotníctva č. 67 je tragikomickým príbehom. Pán Mikas sa ňou z pozície odborníka s titulmi pred menom i za menom kvalifikoval za „akoby člena OĽaNO“. A na to nepotrebuje žiadny titul, ba ani vzdelanie a inteligenciu. Stačí slepo plniť rozkazy svojho guru a povoliť infekčným poslancom hlasovať v parlamente… Pán Mikas si však [...]

P(odp)ásová výroba kriminálnikov

21.12.2020

Roztočili sa Božie mlyny, aktivizovali sa Judáši. A do basy, pardón, do väzby, putovalo niekoľko desiatok ľudí. Vraj preto, že polícia má rozviazané ruky a že pozorne načúva spevu kajúcnikov… Ja by som však spevu kajúcnikov príliš neveril, ich intonácia sa zdá byť príliš často falošná nielen môjmu fajnovému uchu. Je zaujímavé, že o naozaj vážnych [...]

Ján Budaj

Budaj nepripúšťa žiadnu korupciu ani ovplyvňovanie v envirorezorte

23.01.2021 12:00

Šéf envirorezortu takto reagoval na obvinenia strán Smer a Hlas z údajnej korupcie v jeho rezorte. Budaj výzvy na svoje odstúpenie odmieta.

Očistec, špecializovaný súd, Pezinok, polícia, Gašpar,

Súd rozhoduje o väzbe pre žilinskú sudkyňu Kyselovú

23.01.2021 10:51

Obvinená mala od februára 2015 do augusta 2019 za peňažné úplatky rozhodovať trestné veci na súde v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.

test, covid, testovanie

Pribudlo 71 úmrtí na Covid, pozitivita PCR testov výrazne klesla

23.01.2021 10:29, aktualizované: 11:19

Z ochorenia sa vyliečilo ďalších 2 741 osôb, celkovo sa uzdravilo už viac ako 186-tisíc nakazených.

Alexej Navaľný

Po celom Rusku sa konajú protesty na podporu Navaľného, polícia zatkla 238 osôb

23.01.2021 09:57, aktualizované: 11:07

Akcie na podporu Navaľného sa očakávaj aj v takmer 50 mestách po celom svete.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 275
Celková čítanosť: 1297892x
Priemerná čítanosť článkov: 4720x

Autor blogu