Založ si blog

Ako nehanobiť národ, rasu a presvedčenie

Že bol Róbert Fico obvinený z hanobenia národa, rasy a presvedčenia je už všeobecne známe. Popri tom bol obvinený aj zo schvaľovania trestného činu, ale to je mimo zámer tohto blogu. Poslanci Smeru-SD sa svojho predsedu zastali a logicky i oni sa dostali do pozornosti prísneho pohľadu NAKA.

Podstatou trestného činu hanobenia národu, rasy a presvedčenia by mal byť Ficov výrok  z videa uverejneného na sociálnej sieti:

To sa mám naozaj báť povedať, že podporujem policajtov v tvrdých zásahoch v osadách, ako som to urobil po zásahu polície v Moldave nad Bodvou? To sa máme báť povedať, že časť Rómov zneužíva sociálny systém?

Keďže osada ako taká nemá rasu, národ ani presvedčenie, tak pes bude asi zakopaný vo vyjadrení, že časť Rómov zneužíva sociálny systém. Ja by som si ale dovolil jednu otázku k jadru problému:

Ak by sa niekto vyjadril v tom zmysle, že „časť Slovákov zneužíva sociálny systém“, bol by to tiež trestný čin hanobenia národa? Osobne si myslím, že nie, pretože podobných vyjadrení nájdete v médiách stovky. Nemusí sa to týkať zrovna zneužívania sociálneho systému, i iným neduhom, či dokonca kriminálnou činnosťou sa zvykne „časť Slovákov“ onálepkovať. Ale ak sa mýlim, tak sa rád nechám poučiť, no ak mám pravdu, tak pred zákonom by si mali byť všetky národy i národnosti rovné a nemal by byť závadný ani výrok o „časti Rómov zneužívajúcich sociálny systém“.

On ten náš úbohý sociálny systém je beztak zneužívaný mnohými jedincami – a nevedie si žiadnu štatistiku o ich rase, národnosti, či presvedčení.

No môže to byť ešte o kúsok horšie, dajú sa nájsť výroky týkajúce sa všetkých rás, všetkých národností i všetkých presvedčení občanov Slovenska. Mám na mysli reči niekdajšej hlavy štátu, ktorá si dovolila Slovensko označiť za mafiánsky štát. Tu už sú za mafiánov označení všetci Rómovia, všetci Slováci, všetci Maďari, Rusíni, Ukrajinci, Nemci, Česi. Všetci príslušníci rás žijúcich v našej republike, všetky náboženské konfesie. Nepôsobí popri tom výrok Róberta Fica ako chudobný príbuzný?

Štátne vyznamenanie s príchuťou antisemitizmu

03.01.2020

Rok sa s rokom zišiel. Nastal čas oslavovať deň vzniku samostatného štátu Slovákov a udeľovať popri tom štátne vyznamenania. Ten náš metál nosí meno po Ľudovítovi Štúrovi, hrdom národovcovi, viac »

Prezidentská verzia spravodlivosti

27.12.2019

Motto: Nie je spravodlivosť. Som len ja. (Smrť v knihe Terryho Pratchetta "Mort") Upozornenie: text blogu obsahuje viac citátov, ako by možno bolo zdravé. Ak sa však čitateľovi nepáči alibistická viac »

25-ročný prokurátor?

08.12.2019

V súvislosti s obvinením Róberta Fica zo schvaľovania trestného činu a extrémizmu vyplávalo na hladinu meno špeciálneho prokurátora, ktorý obvinenie podal. Nie je to nič utajované, volá viac »

Mount Everest / Nepál / hory /

V Nepále zomrel najmenší muž na svete: meral 67 centimetrov

17.01.2020 23:16

Nepálec podľahol zápalu pľúc v meste Pokhara, asi 200 kilometrov západne od metropoly Káthmandu, kde žil so svojimi rodičmi.

apokalypsa, občianska vojna, nepokoje, klimatické zmeny, globálne otepľovanie

Takmer polovica mileniálov verí, že zažije tretiu svetovú vojnu

17.01.2020 22:43

Vyplýva to z prieskumu, ktorý zverejnil Medzinárodný výbor Červeného kríža.

požiar Bratislava, Mozartova 27

Hrozivý požiar v Bratislave zvládli ľudia aj hasiči

17.01.2020 22:02

Po prešovskej tragédii, pri ktorej výbuch plynu rozmetal panelák a zanechal osem obetí, sú ľudia opatrnejší a pozornejší. Ukázalo sa to aj pri požiari v Bratislave.

Občianska garda

Španielsku Občiansku gardu bude prvýkrát v histórii viesť žena

17.01.2020 21:59

Gámezová sa stala prvou ženou v tejto funkcii v 175-ročnej histórii Občianskej gardy (Guardia Civil).

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 218
Celková čítanosť: 726121x
Priemerná čítanosť článkov: 3331x

Autor blogu