Prečo želám opozícii úspech vo voľbách

Mojím osobný želaním je, aby vo voľbách uspeli strany súčasnej (zámerne nepíšem demokratickej) opozície a aby sa im podarilo zostaviť vládu. Kto číta moje blogy, ten vie, že som voči stranám súčasnej (zámerne nepíšem demokratickej) opozície kritický. Prečo teda takéto salto?

Odpoveď je prekvapujúco jednoduchá. Po rokoch vlády Smeru-SD s viacerými koaličnými partnermi prichádza nuda. Zvyk. Obohratosť. Ľudia poznajú iba jednu verziu vládnutia a nemajú s čím porovnávať. Veď ak sa niekto odvolá na prúsery vlády podtatranskej tigrice Ivety Radičovej, tak je odpoveď jednoduchá – veď to bolo strašne dávno a oni, chudáci, tu boli len poldruha roka. K tomu dodám – chválabohu!

Skrátka – národ potrebuje porovnávaciu vzorku. Aby sa na vlastné oči presvedčil čo je dobré a čo až také dobré nie je. Aby ocenil dobu bez štvavých tlačoviek kolektívu Matovič & spol., aby sa konečne dozvedel od mainstreamu čo si naozaj myslia o manažérskych schopnostiach lídrov opozície, aby uvidel, ako sa (ne)plnia programové predvolebné sľuby. A ak už Slovač vydržala doteraz 30 rokov zadunajskej verzie lumpenkapitalizmu, tak ten rôčik s opozičnou (zámerne nepíšem demokratickou) vládou zvládne ľavou zadnou.

Hovorí sa, že keď je somárovi dobre, tak sa ide na ľad kĺzať. A aj to sa zvykne hovoriť, že nie každý neduh je treba liečiť medikamentmi. Že občas je šoková liečba prepleskom sprava-zľava tou najúčinnejšou medicínou.

O Kotlárovej správe

15.10.2024

Zasa sa mám o čom dohadovať – teraz je to správa vládneho splnomocnenca a parlamentného poslanca Petra Kotlára, ktorá mala byť primárne zameraná na manažovanie covidovej epidémie. No obsahovala aj čosi navyše, nejaké drobné útržky z nej nám pán splnomocnenec sprostredkoval na svojej tlačovej besede. Nemám záujem polemizovať ani s pánom MUDr. Kotlárom, ani s jeho [...]

O sukách a chrapúňoch

27.09.2024

Uf…. Tak nám to v mediálnom priestore zasa vrie. Kvôli urážkam. Z úst poslanca Huliaka zaznelo na adresu poslankyne Plavákovej pomenovanie suka. Teda feminínum od psa domáceho, ergo najlepšieho priateľa človeka. Alebo označenie nemravnej, necudnej ženy – v tomto význame zaznieva v dvoch tretinách amerických filmov dabovaných do slovenčiny a doteraz som na to žiadnu [...]

O krádežiach, výmysloch i klamstvách

26.08.2024

Dnes som si so záujmom pozrel na TA3 záznam tlačovky strany SaS. Zostava bola takmer klasická – Kolíková, Krupa a Viskupič. Aby boli úplne klasickí, tak by museli mať aj Gröhlinga. Ku klasike patril i námet tlačovky – enormný nárast kriminality po uvedení úprav trestného poriadku do praxe, konkrétne po zvýšení hranice trestnosti pri krádežiach na 700 eur z [...]

NEPOUZ, Oia, Santorini, Santorín, Grécko

Ostrovom Santorini otriasajú mierne zemetrasenia, tamojší vulkán v minulosti zapríčinil jednu z najsilnejších erupcií v histórii

02.02.2025 22:27

Úrady na gréckom ostrove uzavreli školy a preventívne povolali záchranárov.

Marco Rubio

Šéf americkej diplomacie Rubio vyzval Panamu, aby v prieplave obmedzila vplyv Číny, inak zakročia

02.02.2025 21:22

Prezident Panamy momentálne nevidí skutočnú hrozbu použitia vojenskej sily zo strany USA.

Nemecko Berlín protest

Desiatky tisíc ľudí v Berlíne protestovali proti spolupráci s AfD

02.02.2025 20:54

V Berlíne podľa odhadov polície zúčastnilo najmenej 160-tisíc ľudí.

Parlament,

Valášek: Koalícia funguje ako blikajúca žiarovka, je otázne, či otvoria schôdzu. Máme väčšinu, oponuje Kaliňák

02.02.2025 16:30

Minister obrany Robert Kaliňák (Smer) argumentuje, že vláda naďalej má podporu 79 poslancov

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 376
Celková čítanosť: 1988360x
Priemerná čítanosť článkov: 5288x

Autor blogu