Založ si blog

Pani prezidentka v polohe mŕtveho chrobáka

Skončila jedna epizódka, pokus o zablokovanie parlamentu skupinkou nocľažníkov, ktorí zvládli až dve noci bivakovania v hlavnej rokovacej sále NR SR. Šiesti kempujúci poslanci si pozbierali použitú bielizeň a so zvesenými ušami opustili vyhriate spacáky, aby si za dverami sály pred novinármi napravili sebavedomie hrdinskými rečami.

OK, sú teda preč. No nejaká tá otázočka stále visí vo vzduchu. Citát zo zákona zákonov, z Ústavy Slovenskej republiky:

Článok 101, odsek (1)

Hlavou Slovenskej republiky je prezident. Prezident reprezentuje Slovenskú republiku navonok i dovnútra a svojím rozhodovaním zabezpečuje riadny chod ústavných orgánov. Prezident vykonáva svoj úrad podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie je viazaný príkazmi.

Ponúkam túto pasáž do pozornosti osobe, ktorej sa týka celkom bezprostredne – pani prezidentke Čaputovej. Počas troch dní, kedy bol parlament zablokovaný, sa ku vzniknutej situácii nevyjadrila ani jedným slovkom.

Je pravda, že prezidentka poslancom rozkazovať nemôže. No mohla ich podľa svojho svedomia a presvedčenia, v záujme princípov demokracie a váhou vlastnej autority  požiadať, aby skončili s detinským cirkusom. Samozrejme iba vtedy, ak by o princípy demokracie prejavila záujem a ak by disponovala príslušnou dávkou autority. A ak by v sebe objavila kúsok svedomia a presvedčenia.

Blackout, deň po: (r)Igor Mortis

02.04.2020

Použitá terminológia: Rigor mortis – posmrtná stuhnutosť. Stuhnutie svalov a kĺbov, ktoré vďaka chemickým zmenám nastáva v tele niekoľko hodín po smrti. Igor – príčina i následok Blackout – rozsiahly a dlhodobý výpadok elektrickej energie. Môže byť spôsobený prírodnými vplyvmi, technickou poruchou, prípadne násilným činom – sabotážou, alebo [...]

Zľakne sa vírus matematického modelu?

31.03.2020

Dnešná tlačová beseda predsedu vlády priniesla tri zásadné informácie. Prvou bol fakt, že premiérovi sa nič nestalo napriek tomu, že včerajšiu tlačovku prekvapujúco vynechal a dovolil tak realizovať sa aj ministrovi zdravotníctva. Druhou informáciou bola skutočnosť, že tlačovka sa začala relatívne presne, len s 10-minútovým meškaním, a naozaj išlo o tlačovku, nie o [...]

Ako správne postupovať pri mediálnom zarezávaní

24.03.2020

Včera sme boli svedkami priam vzorového mediálneho zarezania. Predseda Správy štátnych hmotných rezerv Kajetán Kičura bol vďaka tejto metóde expresne zbavený funkcie a obliaty niekoľkými vedrami exkrementov. Pre tých, ktorí nesledovali včerajšie tlačovky okolo zarezávania, prinášame stručný opis použitého postupu. Len na okraj je potrebné poznamenať, že JUDr. Kičura [...]

Igor Matovič

NÁZOR: Matovič dáva Slovákom na výber. Buď blackout, alebo blackout

05.04.2020 06:25

Zdá sa, že premiér Igor Matovič už dávno presvedčil sám seba, že jedinou záchranou Slovenska je jeho úplné vypnutie. Presvedčí aj ďalších?

požiar, hazz

Takmer 30 hasičov zasahuje pri požiari senníka v obci Závod

04.04.2020 21:37

Požiar podľa nej zachvátil veľkokapacitný senník, v ktorom sa nachádzajú približne dve tony sena v balíkoch.

Belgium New Commission

Šefčovič: EÚ pomôže. So Slovenskom by som nerobil experimenty

04.04.2020 18:40

EÚ podľa Šefčoviča využije každé euro na boj s koronakrízou, na naštartovanie ekonomiky a na zachovaním zamestnanosti.

Vírus / Lekár / Lekári /

Ohrozenie koronavírusom cíti podľa prieskumu 82 percent Slovákov

04.04.2020 17:35

V niektorých preventívnych opatreniach začali ľudia podľa prieskumu poľavovať.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 230
Celková čítanosť: 837658x
Priemerná čítanosť článkov: 3642x

Autor blogu