Kto za to môže?

Padla vláda. Kto za to môže? Kto má na svedomí chaos, marazmus – a nebojím sa napísať aj bordel, ktorý tým činom nastal? Pán minister Matovič v tom má celkom jasno, uvádzam zoznam osôb a subjektov ním označovaných za zodpovedných:

  • Fico
  • Pellegrini
  • Čaputová
  • mafiáni a oligarchovia
  • novinári
  • fašisti, ktorí nehlasujú s koalíciou
  • zradcovia a utečenci z vlastných radov
  • Sulík
  • zvyšok SaS, okrem utečenca Klusa
  • demokratická platforma OĽaNO
  • opičiaci
  • múdrosráči
  • dezoláti
  • nevoliči OĽaNO
  • 90% ľudí, ktorým sa vláda nepáči

Ešte že tu máme niekoľkých jedincov neochvejne brániacich demokratické hodnoty, napríklad pán poslanec Pročko. Alebo neznámy priateľ na telefóne so správnym názorom na podanie demisie.

Sulík, vráť sa!

09.03.2026

Nie, nie som fanúšikom Richarda Sulíka, ako by snáď mohlo vyplývať z titulku. Je to reakcia na závery kongresu strany SaS, ktorá Sulíka výraznou väčšinou hlasov prítomných delegátov odmietla zaradiť na zoznam kandidátov pre budúce parlamentné voľby. Popri Sulíkovi utrpela osobné fiasko aj jeho verná súputníčka pani poslankyňa Bittó Cigániková, ktorá bola [...]

Sneh!

07.01.2026

Malý sneh pre ľudstvo, obrovská kalamita pre Bratislavčana! Foto: auto blogu © spozabukakuk

Svet naruby, rozprávka naruby

29.12.2025

Čas vianočný a novoročný, čas rozprávkový. Lenže doba je prevrátená naruby – a taká istá, dobe zodpovedajúca, je aj rozprávka. Kde bolo, tam bolo, no niekde určite bolo, možno v krajine nepostihnutej klimatickou zmenou. Janko a Marienka, súrodenci vo veku pubertálneho vzdoru voči autoritám a voči rodičom obzvlášť, zdrhli z domu a hybaj do lesa. Lesisko to bolo [...]

vik3

Zomrel horolezec a bývalý šéf Jamesu Marián Šajnoha. Bol členom prvej Slovenskej výpravy na Everest

29.03.2026 22:18

Vo Vysokých Tatrách vyliezol viac ako 300 výstupov.

Vatikán pápež Kvetná nedeľa omša obrady

Boh odmieta modlitby tých, ktorí začínajú vojny, odkázal pápež politikom

29.03.2026 21:44

Pápežove slová boli neobvykle ostré.

Orbán

Orbán obvinil Kyjev z ovplyvňovania volieb. Ukrajina chce podľa neho dosadiť v Budapešti bábkovú vládu

29.03.2026 21:16

Maďarsko podľa Orbána zostáva jedinou otvorene protivojnovou krajinou v Európe.

Ukrajinský dron stredného doletu Poseidon H10

Uvedomili si Rusi, že prehrávajú? Vyzvali USA, aby prinútili Ukrajinu pristúpiť na ich podmienky prímeria

29.03.2026 19:59

Jednou z možností, ako by mohli USA dostať Ukrajinu pod tlak, je zastavenie dodávok rakiet.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 2138617x
Priemerná čítanosť článkov: 5360x

Autor blogu