Založ si blog

O hanebnom referende

Ďalšie referendum máme za sebou, ďalšie neúspešné. Neúspešné kvôli nízkej účasti, pretože sa ho zúčastnilo „iba“ 1 193 198 voličov, ktorí predstavujú „iba“ 27,25% oprávnených voličov. Pritom súhlas s referendovou otázkou prejavilo 97,51% z nich, čo je viac ako 26% oprávnených voličov.

No a kuvici okamžite začali kuvikať, najhlasnejšie zakuvikal kuvik Remišová. Referendum považuje za „ponižujúci debakel Roberta Fica a Petra Pellegriniho“. Kuvici z OĽaNO sa nedali zahanbiť, účasť je vraj hanebná…

Čo na to povedať? len toľko, že „hanebnú účasť“ majú na svedomí voliči, ktorým sa OĽaNO svojím štandardne vulgárnym vyjadrením vôbec nezavďačilo. A viacmenej to isté vyjadrila aj pani Remišová.

Vráťme sa však k číslam z úvodu. Uvedomujú si koaličníci čo znamená číslo 97,51% hlasov súhlasiacich s referendovou otázkou? Že referendum pochovali tí, ktorí sa ho nezúčastnili a ignorovali najvyššiu formu demokracie? Stačila by totiž účasť 50% +1 a referendum by bolo úspešné, aj keby nesúhlas prejavili všetci tí, ktorí do 50% chýbali.

A pokiaľ naozaj hodnotíme výrazy „hanebosť“ a „debakel“, tak najskôr berme referendum ako prieskum verejnej mienky s miliónovou účasťou, teda vzorkou respondentov viac ako reprezentatívnou. Vtedy dostávajú nelichotivé označenia úplne iný význam.

Všakže, páni z OĽaNO? Všakže, pani Remišová?

Ako pani prezidentka vyznamenania rozdávala

02.01.2023

Slovensko od včerajška dorástlo do Kristových rokov. Patrí sa to primerane osláviť a oceniť tých, ktorí sa na tom podieľali mierou nemalou, občas až zásadnou. Pani prezidentka vďaka svojmu príslovečnému citlivému vnímaniu pochopila nutnosť ocenenia, no poňala ho svojim príslovečným svojským spôsobom. Rozdala 28 vyznamenaní rôzneho významu, zoznam ocenených nájdete [...]

Kto za to môže?

20.12.2022

Padla vláda. Kto za to môže? Kto má na svedomí chaos, marazmus – a nebojím sa napísať aj bordel, ktorý tým činom nastal? Pán minister Matovič v tom má celkom jasno, uvádzam zoznam osôb a subjektov ním označovaných za zodpovedných: Fico Pellegrini Čaputová mafiáni a oligarchovia novinári fašisti, ktorí nehlasujú s koalíciou zradcovia a utečenci z vlastných radov [...]

Z čoho sa Matovičovi obracia žalúdok

26.11.2022

Nechcem sa vyjadrovať k téme, ktorá aktuálne hýbe Slovenskom – k rokovaniu medzi vládou a lekárskymi odborármi. Mám síce na vec svoj názor, no nepokladám ho za natoľko významný a presvedčivý, aby som ho zverejňoval. No v každom prípade si myslím, že vulgárnymi výmyslami by sa táto situácia ovplyvňovať nemala. Hovorím o fejkbúkovom statuse ministra financií [...]

Andrej Babiš

Babiš zostane predsedom hnutia ANO aj poslancom v Snemovni

08.02.2023 20:50

Chce naďalej obhajovať záujmy ľudí, ktoré podľa neho vláda ignoruje.

Rastislav Káčer, Péter Szijjártó

Matovič: Káčer sa má ospravedlniť za slová o možnom nároku Maďarska na územie SR

08.02.2023 18:16

Káčer pripustil, že pokiaľ by sa Rusku podarilo zabrať Ukrajinu, čelili by sme hrozbe nároku na naše územie od Maďarska.

Zuzana Čaputová

Čaputová: Spolupráca s dočasne poverenou vládou je intenzívna

08.02.2023 17:52

Vláda prezidentke za viac ako mesiac predložila už viac ako 80 materiálov.

Jozef Čentéš

Čentéš: Chceme, aby bol každý rozsudok „ušitý“ na mieru

08.02.2023 17:30

Za každý zločin nemusí byť rovno väzenie? Ministerstvo spravodlivosti prišlo s novou koncepciou trestnej politiky štátu, ktorá je zameraná na alternatívne tresty ako domáce väzenie, povinná práca alebo peňažný trest.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 311
Celková čítanosť: 1696274x
Priemerná čítanosť článkov: 5454x

Autor blogu