Založ si blog

O hanebnom referende

Ďalšie referendum máme za sebou, ďalšie neúspešné. Neúspešné kvôli nízkej účasti, pretože sa ho zúčastnilo „iba“ 1 193 198 voličov, ktorí predstavujú „iba“ 27,25% oprávnených voličov. Pritom súhlas s referendovou otázkou prejavilo 97,51% z nich, čo je viac ako 26% oprávnených voličov.

No a kuvici okamžite začali kuvikať, najhlasnejšie zakuvikal kuvik Remišová. Referendum považuje za „ponižujúci debakel Roberta Fica a Petra Pellegriniho“. Kuvici z OĽaNO sa nedali zahanbiť, účasť je vraj hanebná…

Čo na to povedať? len toľko, že „hanebnú účasť“ majú na svedomí voliči, ktorým sa OĽaNO svojím štandardne vulgárnym vyjadrením vôbec nezavďačilo. A viacmenej to isté vyjadrila aj pani Remišová.

Vráťme sa však k číslam z úvodu. Uvedomujú si koaličníci čo znamená číslo 97,51% hlasov súhlasiacich s referendovou otázkou? Že referendum pochovali tí, ktorí sa ho nezúčastnili a ignorovali najvyššiu formu demokracie? Stačila by totiž účasť 50% +1 a referendum by bolo úspešné, aj keby nesúhlas prejavili všetci tí, ktorí do 50% chýbali.

A pokiaľ naozaj hodnotíme výrazy „hanebosť“ a „debakel“, tak najskôr berme referendum ako prieskum verejnej mienky s miliónovou účasťou, teda vzorkou respondentov viac ako reprezentatívnou. Vtedy dostávajú nelichotivé označenia úplne iný význam.

Všakže, páni z OĽaNO? Všakže, pani Remišová?

Bol si voliť, vyšlo slnko!

02.10.2023

Postrašili ťa billboardy, však? Vraj ak neprídeš voliť, tak 1. októbra nevýjde slnko. Ale ty si sa zachoval zodpovedne, volil si a hľa, slniečko vyšlo a usmieva sa na nás. Je rado, že si nielen volil, ale že si zvolil dobrú alternatívu. A tým, že si volil, si získal aj iné bonusy. Napríklad tu budeš môcť naplánovať a narobiť kopu detí: Alebo vďaka voľbe nestratíš [...]

O osudoch Hlúpeho Jana (based on true story? )

28.09.2023

Je pred nami klasický rozprávkový sujet – do kráľovstva za siedmymi terénnymi vlnami a siedmymi vodstvami sa nasáčkoval drak. Tvor so špeciálnymi gastronomickými chúťkami, extrémne rád konzumujúci princezné. S horčicou a kečupom, ale to je neoverená informácia. No a keď už sa teda do toho nami pertraktovaného kráľovstva nasťahoval, tak samozrejme túžil ochutnať [...]

O babkách demokratkách

21.09.2023

Dnes som zhodou náhod natrafil až na tri komentáre v diskusiách, ktoré sa odvolávali na babky-demokratky. Možno všetci nevedia o čo ide, tak ponúkam krátke vysvetlenie: takzvaná babky-demokratky-power bola početná skupina starších voličiek, ktoré predovšetkým v prvej polovici 90-tych rokov minulého storočia veľmi aktívne fandili Vladimírovi Mečiarovi. Poznávacím [...]

fico, pellegrini, majerský

Sú na stole už len dve koalície? Fico štartuje rokovania. KDH uteká do opozície a Pellegrini už má svoju taktiku

03.10.2023 19:00

Začalo sa prvé kolo oficiálnych rokovaní o vzniku novej vlády. Pellegrini si uvedomuje svoju pozíciu čoraz viac a zrejme sa ju nebojí využiť.

Mondi SCP, Ružomberok

Výkonnejší kotol v ružomberských papierňach vraj zhorší ovzdušie. Spustili petíciu

03.10.2023 17:21

„Žijeme v dopravnom a ekologickom pekle. Obávame sa zhoršenia životného prostredia,“ komentuje plán výmeny starého kotla za podstatne výkonnejší mestský poslanec Ján Kuráň. Primátor hovorí o strašení.

Voľby 2023 / Volebná miestnosť /

Vo Vysokých Tatrách prišlo voliť viac turistov než domácich

03.10.2023 16:51

Vo Vysokých Tatrách odvolilo 4 064 voličov, z toho 2 089 na hlasovacie preukazy.

Voľby 2023, PS, Šimečka,

Šimečka: Nemáme žiadne červené čiary. Všetci chcú pokračovať v rozhovoroch

03.10.2023 16:00

Šimečka uviedol, že rokovania nenarazili na žiadnu požiadavku, o ktorej by sa nedalo ďalej rokovať.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 323
Celková čítanosť: 1831815x
Priemerná čítanosť článkov: 5671x

Autor blogu