Založ si blog

O Matovičovej prezidentskej kandidatúre

Včera prebehla médiami zaujímavá správa – Slovensko opúšťajú mnohí poslanci. Aby nedošlo k omylu – nie že by chceli emigrovať z rodnej hrudy, to len z bývalého hnutia OĽaNO, ktoré sa na Slovensko drzo premenovalo, utekajú všetci, ktorí zacítili blízkosť konca. Prirovnanie ku potkanom utekajúcim z potápajúcej sa lode je snáď primerané.

V článkoch komentujúcich túto udalosť sa dočítate o viacerých dôvodoch hromadného exodu. Spomína sa populizmus, konfliktnosť, politické obchodovanie. I to, že prevládajú individuálne záujmy a o všetkom rozhoduje „pár spriaznených ľudí“. Pohár vraj pretiekol pri ohlásení kandidatúry Mgr? Matoviča na prezidentský stolec.

A práve v spojitosti s posledným z dôvodov si dovolím predostrieť vlastnú hypotézu: peniaze vložené do kampane Mgr? Matoviča by mali pretiecť prostredníctvom spriaznených firiem (ktoré by finančne náročnú kampaň zabezpečovali) do vhodných vrecák a na kontá „pár spriaznených ľudí“. Ak sa domnievate, že by mohlo ísť o prácu pre Regionpress, pre firmu vo vlastníctve pani Pavlíny Matovičovej, tak je to váš názor a ja vám ho neberiem. Je celkom možné, že tento fakt postrehlo i niekoľko tých poslancov, ktorí od danej veci radšej dávajú ruky preč. Aby neboli zasvinení ešte viac, ako doteraz.

Ešte jedna maličkosť: pokiaľ sa Mgr? Matovič zaplietol do čohokoľvek, okamžite na to reagoval bombastickou tlačovkou. Teraz sa nekoná žiadna bombastika a dokonca ani malá tlačovečka. No možno si Mgr? Matovič len súrne potreboval odskočiť. Doliečiť ranené ego u špecialistu na psyché vo Viedni…

Ako sa z mazákov stávajú holubi

16.04.2024

Je celkom možné, že význam titulku nie je každému zrejmý, potrebuje preto vysvetlenie: v časoch, keď mužská časť obyvateľstva ČSSR, neskôr ČSFR a niekoľko rokov aj SR povinne absolvovala základnú vojenskú službu (ZVS), sa záklaďáci podľa odslúženej doby delili na holubov a mazákov. Holubi (naozaj nemá byť na konci ypsilon!) mali odslúžené menej ako rok vojny a po [...]

Každodenné haiku XXXI

08.04.2024

Krásny jasný deň, počasie zvolilo jar. Veď vyšlo slnko. Foto: autor blogu © spozabukakuk

Toto vám nezabudnem!

07.04.2024

Prezidentské voľby sa skončili. Tak ako sa patrí gratulujem Petrovi Pellegrinimu k víťazstvu. Rovnako by som zablahoželal aj Ivanovi Korčokovi v prípade jeho víťazstva. Zablahoželal by som mu keby… Keby som nebol svedkom jeho príhovoru v čase, keď už bola jeho porážka jasná. Pán Korčok neuniesol porážku. Síce formálne zablahoželal Pellegrinimu, no potom viedol [...]

Andrej Plenkovič

V chorvátskych voľbách zvíťazila strana premiéra Plenkoviča, naznačil exit poll

17.04.2024 19:57

Stredo-pravicová Chorvátska demokratická únia by mohla v 151-člennom parlamente podľa prieskumu obsadiť 58 mandátov.

brusel, polícia, krajná pravica, pravica, konzervatívci

Medzinárodný škandál v Bruseli a veľké víťazstvo euroskeptikov. Konferencia nacionalistov napokon pokračuje

17.04.2024 18:25

Konferencia nacionalistického a euroskeptického tábora sa koná len niekoľko týždňov pred júnovými voľbami do Európskeho parlamentu.

Fico

Fico v júni navštívi Čínu, Eštok o tom rokoval s veľvyslancom

17.04.2024 17:57

Okrem politických konzultácií so svojím rezortným partnerom absolvuje i návštevu vybraných spoločností v Pekingu.

polícia BA

Polícia pátra po nezvestnom 16-ročnom chlapcovi z Banskej Bystrice

17.04.2024 17:56

Polícia vyzýva verejnosť, aby akékoľvek informácie o nezvestnom chlapcovi oznámila na linku tiesňového volania číslo 158.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 364
Celková čítanosť: 1907582x
Priemerná čítanosť článkov: 5241x

Autor blogu