Kauza: Trápnučké udanie

Motto: Shit happens!                                                                                          (Forrest Gump)

A je to tu! Trestné oznámenie za hanobiaci výrok – ktosi vraj o komsi povedal že je (citujem) „trápnučký fašista“. Nebudem zbytočne chodiť okolo horúcej kaše a rovno prezradím to, čo je už dávno verejne známe: ide o žalobu europoslanca Richarda Sulíka na novinára Michala Havrana za jeho status na Facebooku.

Nuž, takýchto trestných oznámení, ba aj žalôb a súdov sme si už užili neúrekom. Niektorí sa z nich dokonca možno aj poučili, predovšetkým tí, ktorí platili mnohodesaťtisícové odškodné JUDr. Harabínovi za újmu na cti a povesti. Ale poučil sa i premiér, pretože zistil, že žalovať dakoho za karikatúru je nezmysel – aj keby súd s karikaturistom Shootym rovno vyhral, čo sa nestalo. Karikatúra totiž zanedlho vyšumí z hlavy, ale jej pripomínanie počas dlhých rokov je pre karikovaného oveľa bolestivejšie.

A práve zo sporu Fico – Shooty sa mohol Sulík poučiť, veď múdry sa učí na cudzích chybách. Ale nie, on potrebuje aby sa nikým nepovšimnutý facebookový status dostal do širokého povedomia verejnosti. Asi veľmi túži aby popri jeho príslovečnom vesmírnom prde, držbalóniku a raňajkách u Kočnera zľudovel aj prívlastok „trápnučký“.

Ak mám však byť úprimný, tak Sulíkovi v tomto prípade dokonca prajem v súdnom spore víťazstvo a trápnučkú náhradu 10 000 evráčov, vraj sa z nich bude tešiť charita. Pretože by podľa všetkého nasledovala záľaha trestných oznámení na SaS a OĽaNO za ich výroky o zlodejoch, mafiánoch, poskokoch oligarchov, za smradľavých skunkov a ešte za mnohé-premnohé výroky, na ktorých výpočet je tento blog primalý.

Každodenné haiku XXXVII

05.07.2025

Kvety slnečníc mi neukázali tvár, ja nie som slnko. Foto: autor blogu © spozabukakuk

Haciendy a poslanecké prieskumy

13.06.2025

Včera večer nám TA3 priniesla zaujímavý duel v pravidelnej relácii Král na ťahu. Stretli sa v ňom dvojice zo Smeru – SSD minister Richard Takáč a podpredseda NR SR Tibor Gašpar s poslancami PS Zuzanou Mesterovou a Jánom Hargašom. Nechem pitvať celú reláciu, prípadne výkon moderátora. Sústredím sa na tému, ktorá je z hľadiska celonárodného záujmu úplne [...]

Každodenné haiku XXXVI

06.06.2025

Rozkvitli lipy. Aj nevidomý to vie, krásne voňajú Foto: autor blogu © spozabukakuk

Donald Trump a Vladimir Putin

Trump o debatách a vzťahu s Putinom: Skvelý rozhovor, poviem si, je to dobré, sme blízko dohody - a on potom zbúra budovu v Kyjeve

15.07.2025 07:55

Donald Trump je z Vladimira Putina sklamaný, ale ešte s ním neskončil.

nasichlopci

Výstava 'Naši chlapci' o Poliakoch vo Wehrmachte rozbúrila krajinu. Kritizujú ju politici, debatujú o nej ľudia

15.07.2025 07:00

Rozruch aj spory v Poľsku vyvolala prvá výstava o Poliakoch a Kašuboch, ktorí boli počas druhej svetovej vojny donútení slúžiť v nemeckej armáde.

Swan Upping, Británia, labute

Britský král Karol je aj Pán Labutí. Na Temži sa začalo tradičné sčítanie kráľovských vtákov

15.07.2025 06:30

Na brehu Temže sa blýskali šarlatové uniformy a drevené člny kĺzali po rieke, keď sa v pondelok začalo blízko Londýna tradičné sčítanie kráľovských labutí.

vojna na Ukrajine

ONLINE: EÚ chystá pre Ukrajinu dva milióny nábojov, pre Rusko nové sankcie. Nemecko chce hrať pri zbraniach od Trumpa zásadnú úlohu

15.07.2025 06:00, aktualizované: 08:03

Nemecko by malo hrať zásadnú úlohu v novom systéme dodávok amerických zbraní Ukrajine cez NATO, tvrdí Merz.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 382
Celková čítanosť: 2036601x
Priemerná čítanosť článkov: 5331x

Autor blogu