Kauza: Nekalé cétéčka pána Beblavého

Okolo komputerovej tomografie sa točia rôzne kauzy. Napríklad poslanecká exbiela vrana MUDr.Suchánek poukázal na nákup CT v Piešťanoch (a následne ktosi poukázal na jeho osobnú zainteresovanosť v tejto kauze), nedávno pán poslanec Beblavý vytiahol nákup CT v župe žilinskej. A smeráci zasa kontrovali výdatným prenájmom CT za oných čias, keď zdravotníctvu vládol pán minister Pent… vlastne Uhliarik.

Je pritom extrémne zaujímavé, že v každom z týchto prípadov boli porovnávané ceny nákupu CT výlučne u štátnych alebo župných nemocníc. Prípadne boli investigatívni detektívi nútení zájsť aj do zemí historických a hľadať info v Havlíčkovom Brode. Mám však takú jednu všetečnú otázku pre perspektívnych bádateľov na poli nákupu a verejných obstarávaní CT:

Prečo sa neporovnávajú ceny nákupov CT aj u súkromných nemocníc?

Zbežne informovaný človek môže šokovane zodvihnúť obočie – prečo by sme mali pchať nos do výdavkov súkromných spoločností? Nie je to výlučne ich vec? Nuž, veru nie je. Aj súkromné zdravotnícke zariadenia sú totiž platené z verejných prostriedkov, zo zdravotného poistenia. Z povinného zdravotného poistenia. A tieto peniaze podliehajú určitému režimu, ani súkromná spoločnosť s nimi nemôže robiť čo sa jej zachce. I ona podlieha povinnosti verejného obstarávania, i ona musí údaje o ňom zverejňovať.

Nech sa vám páči, pán Beblavý. Vy ako priekopník čistoty nákupu komputerových tomografov máte k dispozícii bohatý, doteraz panensky nedotknutý prameň údajov pre porovnávanie cien. A možno nabudúce i u súkromných poskytovateľov zdravotnej starostlivosti odhalíte nejaké to nekalé CT.

Sulík, vráť sa!

09.03.2026

Nie, nie som fanúšikom Richarda Sulíka, ako by snáď mohlo vyplývať z titulku. Je to reakcia na závery kongresu strany SaS, ktorá Sulíka výraznou väčšinou hlasov prítomných delegátov odmietla zaradiť na zoznam kandidátov pre budúce parlamentné voľby. Popri Sulíkovi utrpela osobné fiasko aj jeho verná súputníčka pani poslankyňa Bittó Cigániková, ktorá bola [...]

Sneh!

07.01.2026

Malý sneh pre ľudstvo, obrovská kalamita pre Bratislavčana! Foto: auto blogu © spozabukakuk

Svet naruby, rozprávka naruby

29.12.2025

Čas vianočný a novoročný, čas rozprávkový. Lenže doba je prevrátená naruby – a taká istá, dobe zodpovedajúca, je aj rozprávka. Kde bolo, tam bolo, no niekde určite bolo, možno v krajine nepostihnutej klimatickou zmenou. Janko a Marienka, súrodenci vo veku pubertálneho vzdoru voči autoritám a voči rodičom obzvlášť, zdrhli z domu a hybaj do lesa. Lesisko to bolo [...]

golob

Slovinské voľby rozhodlo pár tisíc hlasov. Premiér Golob zaknihoval veľký obrat a vyhral

22.03.2026 21:54, aktualizované: 22:58

Pre Golobovu stranu ide napriek triumfu o zdvihnutý varovný prst. Pred štyrmi rokmi zdolal Janšu suverénne.

mnichov

SPD po 40 rokoch prišla o Mníchov, primátorom prvýkrát „zelený“. Médiá hovoria o senzácii

22.03.2026 20:15, aktualizované: 21:38

Súčasný primátor mesta Dieter Reiter uznal porážku. "Spackal som to, bola to moja vina," povedal svojim priaznivcom.

protest autodopravcov

Sme na hrane, niektorí už odstavili. Kamionisti žiadajú štát o pomoc, inak budú štrajkovať

22.03.2026 19:55

Máme informácie, že Slovnaft pozastavuje všetky zľavy pre motoristov, o mesiac už nemusí byť na pumpách ani ADBULE, tvrdí UNAS.

Robert Golob

50 litrov na deň. Slovinsko obmedzilo tankovanie, premiér povolal armádne cisterny

22.03.2026 19:06

"V Slovinsku je dostatok paliva, sklady sú plné a nehrozí nedostatok paliva," vyhlásil Robert Golob.

spozabukakuk

Богу молись, а к берегу гребись.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 399
Celková čítanosť: 2136487x
Priemerná čítanosť článkov: 5355x

Autor blogu